Pistole Steyr M.11 9 mm Steyr

Pistole Steyr M.11 9 mm Steyr

Další obrázky

Popis

Pistole model 1911 vznikla v konstrukční kanceláři Štýrské zbrojovky (Waffenfabrik Steyr) a je kolektivním dílem tamějších pracovníků, vedených vrchním inženýrem Konradem Murgthalerem. 

Na vývoji pistole se dále podíleli pánové Bachner a Jungmair. Pistole nevznikla na popud rakouských vojenských autorit, ale byla odpovědí na nepříliš zdařilou a výrobně náročnou Krnkovu pistoli M.7, kterou pro rakousko-uherskou armádu továrna vyráběla. Vývoj zbraně byl zahájen pravděpodobně již v roce 1909.

Pistole je v souladu s dobovými rakouskými zvyklostmi opatřena pevnou nábojovou schránkou. V době uvedení na trh v roce 1911 byla zbraň z reklamních důvodů nazývána Armádní pistole systém Steyr (Armeepistole System Steyr), následně pak Model 1911.

Předvádění pistole cizím armádám přineslo první ovoce v roce 1912. V březnu objednala chilská armáda 5.000 pistolí a 2,5 milionu nábojů s termínem dodání do září téhož roku. Tato pistole Steyr model 1911 byla dodána do Chile v srpnu roku 1912. Ke každé zbrani byly dodány dva nabíjecí pásky, šroubovák a tři školní náboje. Tato pistole Steyr model 1911 je značena na levé straně závěru vpředu stylizovaným chilským státním znakem, na pravém boku závěru je nápis EJÉRCITO DE CHILE, Chilská armáda. Pistole sloužily v argentinské armádě až do začátku 60. let, kdy byly staženy do skladů. Následně byly prodány jako sběratelské zbraně do USA a Evropy.   Tato pistole Steyr model 1911 vč.3379c je výborně zachovalá, nenošená. Originální modročerný brynýr nalezneme na potěšitelných 99% povrchu, hlaveň je zrcadlově lesklá, střenky zachovalé s minimální vůlí vůči tělu pistole. Rovněž značení a zejména státní znak jsou na této pistoli Steyr model 1911 výborně čitelné.

Tato pistole Steyr model 1911v.č 3381c je též výborně zachovalá, nenošená. Originální modročerný brynýr nalezneme na potěšitelných 90% povrchu, hlaveň je zrcadlově lesklá, střenky zachovalé s minimální vůlí vůči tělu pistole. Rovněž značení a zejména státní znak jsou na této pistoli Steyr model 1911 výborně čitelné.

 

Tyto pistole Steyr model 1911 jsou milou příležitostí pro sběratele rakouských pistolí, který chce mít ve sbírce zbraně, které stály na počátku vývoje armádní pistole našich pradědečků, Steyr M.12. Tyto 2 pistole Steyr M11 mají výrobní číslo ob jedno a jsou unikátní příležitostí pro systémového sběratele pistolí Rakouska – Uherska libujícího si ve výrobních číslech. Text a kontrola Jan Balcar.

 

42 800 Kč s DPH

nelze uplatnit DPH

Číslo zboží: 716

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce Waffenfabrik Steyr Rakousko Uhersko
 • Model, vzor M.11
 • Ráže 9 mm Steyr
 • Hmotnost 983 g
 • Délka 220 mm
 • Délka hlavně 130 mm
 • Zásobník pevný na 8 nábojů
 • Rok výroby 1912
 • Stav 1
 • Povrch 90-95 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ne

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.