Pistole Simson Suhl 1911 A1 Match 45 ACP

Pistole Simson Suhl 1911 A1 Match 45 ACP

Další obrázky

Popis

V roce 1854 bratři Lob a Mosses Simsonovi zakoupili jednu třetinu kovárny v německém Suhlu. 

V roce 1856 již vznikla firma Simson&Company, která se v následujících letech stala velkou kovozpracující firmou, vyrábějící zejména dělové hlavně. V roce 1871 byla výroba modernizována zavedením parních strojů a rozšířena o výrobu jízdních kol. Během I. světové války vyráběla pušky Mauser 98 a po ní se firma podílela na výrobě pistolí P.08 . Dále na opravách pušek Mauser 98 a kulometů MG 08. V letech 1920 zahájila firma výrobu kapesní pistole a poté výrobu automobilů. Rodina Simsonů musela v roce 1936 uprchnout z nacistického Německa. Firma byla nadále 2 x přejmenována a v období DDR byla značka Simson používána pro malé motocykly, dále však i pro jiné výrobky.  Jedním z názvů této firmy byl i název MEWA. Jednalo se o socialistické pokračování v tradici výrobní značky Merkel. Kromě jiných majetkových přesunů a změn názvů společností vznikla z této firmy v roce 1994 firma Suhler Jagd und Sportwaffen GmbH. Tu pak převzala v roce 2003 firma Heckler&Koch.

Jedním z výrobků firmy Suhler Waffen  byl i model Coltu 1911 ve velmi vysoké kvalitě zpracování. Tato pistole nesla označení Simson Suhl Match 1911 a vyráběla se v ráži 45 ACP. Hlaveň a závěr této pistole byly vyráběny firmou Briley jako subdodávka pro firmu Suhler J.und S.W. Firma Briley na trhu působí již od roku 1976 a v 90. letech 20. století se začala zabývat výrobou hlavní, závěrů a příslušenství pro pistole ČZ, Glock a Tanfoglio.

Jedná se o klasický model Coltu 1911, který se za svých 90 let působení jako služební zbraň u ministerstva obrany v USA změnil pouze minimálně. Důvodem této minimální změny je robustní, ale jednoduchá a přitom důmyslná konstrukce zbraně.

Tato pistole Simson Match Suhl je závodní provedení modelu 1911 v kvalitním německém a tradičně suhlském zpracování. Pistole Simson Match má hlaveň s polygonálním vývrtem, střenky Pachmayr, stavitelnou spoušť. Je důležité si ji neplést s vyladěnými modely Norinco. I její původní cena 1800 DM nasvědčuje, že se jedná o zbraň, která je správně srovnávána s vyladěnými modely firmy Springfield Armory. Zejména lícování hlavně a závěru je provedeno mistrně. Pistole byla vyrobena v Suhlu v roce 1995, je v zánovním stavu, téměř nestřílená, v originálním obalu s náhradním zásobníkem a návodem k použití. Je opravdovou lahůdkou pro milovníky modelů 1911.

 

 

 

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 713


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Suhler Jagd- und Sportwaffen GmbH, Suhl, Německo
 • Model, vzor 1911 A1 - Match
 • Ráže .45 ACP
 • Hmotnost 1204 g
 • Délka 230 mm
 • Délka hlavně 130 mm
 • Zásobník vyjímatelný, schránkový na 8 nábojů
 • Rok výroby 1995
 • Stav 1
 • Povrch 95 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano - Německo, Suhl

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.