Pistole Mauser Parabellum 9 mm Luger

Pistole Mauser Parabellum 9 mm Luger

Další obrázky

Popis

Americký obchodník a milovník zbraní Sam Cummings, zástupce firmy Interarmco, hledal v 60. letech po světě možnost znovuzavedení výroby pistolí Parabellum. 

Jediná částečně zachovaná výrobní linka se nacházela ve zbrojovce W+F ve švýcarském Bernu. Cummings oslovil Dr. Gmindera z vedení firmy Mauser, který následně vstoupil do jednání se Švýcary. Firma Mauser odkoupila v roce 1967 výrobní zařízení a pod vedením Dr. Gmindera byla zahájena výroba pistolí. Pistole první generace se dostaly na trh v roce 1970 a odpovídaly zjednodušenému  švýcarském modelu 06/29. Zbraně měly z počátku hlavně v ráži 7,65 mm Luger o délce 120 nebo 150 mm. Později byla zavedena výroba pistolí v ráži 9 mm s délkou hlavně 100 mm a 150 mm. O dva roky později přišly na trh pistole druhé generace, které se vyznačují návratem ke klasickému vzhledu. Postupně došlo ke změně tvaru těla pistole a ovládacích prvků.

Tato pistole Mauser Parabellum druhé generace je osazena hlavní ráže 9 mm Luger o délce 150 mm. Hledí je pevné, umístěné na zadním článku kloubu. Zbraň má dlaňovou pojistku a velmi pěkně vyladěnou spoušť. Pistole je nová, nestřílená. Černění a vývrt 100%. Pistole Mauser Parabellum je lahůdkou pro systematického sběratele pistolí z produkce firmy Mauser. Text a kontrola Jan Balcar.

 

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 712


Skladem: 0 kusů

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.