Pistole Walther model 4 7,65 mm Br.

Pistole Walther model 4 7,65 mm Br.

Další obrázky

Popis

První sériově vyráběnou pistolí firmy Walther byla malá kapesní zbraň v ráži 6,35 mm Br. Browning. Později dostala označení model 1.

Pistole má závěr otevřený shora po celé délce hlavně a bicí ústrojí s přímoběžným úderníkem.

V roce 1913 se objevila na trhu druhá pistole z produkce firmy Walther, nazývaná model 2. Zbraň byla rovněž zařízena na náboj 6,35 mm Browning. Na přelomu let 1913 – 1914 se na trhu objevila první pistole firmy Walther v ráži 7,65 mm Browning, která dostala označení model 3. Na první pohled by se mohlo zdát, že je to jen další pistolka v ráži 6,35 mm, ale zbraň byla zařízena na náboj 7,65 mm Br. Pistole model 3 nezaznamenala žádný větší obchodní úspěch. Byla lehká a vzhledem k použitému náboji 7,65 mm Browning měla poměrně velký zpětný ráz, který se díky malé rukojeti nepříjemně přenášel do ruky střelce. Adresátem pistolí v ráži 7,65 mm Browning byly především policejní sbory, neboť hromadná objednávka je to, co drží zbrojovku při životě. Model 3 se pro služební použití nehodil a vedení firmy se rozhodlo nabídnout větší pistoli služebního charakteru, která by obstála v konkurenci německých výrobců. Firma se vydala nejjednodušší cestou, zvětšením modelu 3. Vznikl tak model 4, který firmu Walther učinil světoznámou. Pistole má dynamický závěr, pružinu navlečenou na hlavni, bicí ústrojí s kladívkem a zásobník na sedm ran. Na trhu se objevil až v roce 1914 a do začátku první světové války nevzbudil zvláštní zájem. S vypuknutím první světové války nastala zvýšená potřeba zbraní všeho druhu. Pistole Walther model 4 byla zařazena mezi tzv. výpomocné pistole, které nebyly úředně zavedeny do výzbroje, ale armáda je nakupovala ve značném objemu.

Během první světové války nestačila firma Walther pokrýt poptávku po pistolích model 4 a prodala licenci firmě Immanuel Meffert, která zahájila spolu s dalšími devíti firmami z okolí Suhlu mozaikovou výrobu. Po první světové válce byla pistole Walther model 4 dále vylepšována a její výroba trvala až do roku 1929.

Tato pistole model 4 pochází z produkce firmy Walther a oproti prvoválečné výrobě se vyznačuje vysoce kvalitním zpracováním. Za povšimnutí stojí skrytá spoušťová páka. Zbraň byla vyrobena okolo roku 1928 a nesloužila v žádné z ozbrojených složek.

Tato pistole Walther model je výborně zachovalá. Původní černění je zachováno z 95%, hlaveň má zrcadlově lesklý vývrt a střenky jsou bez poškození. Tato pistole Walther model 4 potěší systematického sběratele pistolí firmy Walther. Text a kontrola Jan Balcar.

 

 

10 900 Kč s DPH

nelze uplatnit DPH

Číslo zboží: 688

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce Carl Walther Waffenfabrik Zella Mehlis Německo
 • Model, vzor 4
 • Ráže 7,65 mm Br
 • Hmotnost 525 g
 • Délka 155 mm
 • Délka hlavně 86 mm
 • Zásobník vyjímatelný schránkový na 7 nábojů
 • Rok výroby 1928
 • Stav 1
 • Povrch 95%
 • Vývrt lesklý
 • Zkušební značka C.I.P. ne

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.