Pistole Mauser WTP model II 6,35 mm Br.

Pistole Mauser WTP model II 6,35 mm Br.

Další obrázky

Popis

Kapesní pistole Mauser WTP model I vznikla v letech 1919 – 1921. Název WTP je zkratkou z německého "Westentaschen Pistole" (pistole do kapsičky vesty). 

První model se dostal do prodeje v roce v roce 1921 a prodával se až do roku 1938 (cca 50.000 pistolí), kdy přišel na trh zmenšený a ergonomicky lépe tvarovaný model II. Výroba pistole Mauser WTP model II trvala jen do roku 1940, kdy musel ustoupit válečné výrobě. Celkem bylo vyrobeno jen okolo 15.000 kusů pistolí Mauser WTP model II, což z ní činí vyhledávanou sběratelskou lahůdku. Pistole má dynamický závěr, bicí ústrojí s přímoběžným úderníkem a zásobník na 6 ran. Hlaveň je v těle pistole nasunuta do tvarového vybrání a na svém místě drží pomocí vertikálně přesuvné západky (u této pistole chybí hmatník vertikálně přesuvné západky). Pistole je opatřena výstražníkem, který signalizuje napnutý úderník a manuální pojistkou.

Tato pistole Mauser WTP model II je až na chybějící hmatník výborně zachovalá a prakticky nenese známky používání. Černění je zachováno na 98% povrchu, hlaveň má zrcadlově lesklý vývrt a střenky nevykazují známky otěru. Tato pistole Mauser WTP model II potěší vyspělého sběratele pistolí firmy Mauser, nebo sběratele kapesních pistolí. Text a kontrola Jan Balcar.

 

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 686


Skladem: 0 kusů

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.