Pistole Walther P 5 9 mm Luger

Pistole Walther P 5 9 mm Luger

Další obrázky

Popis

Firma Carl Walther byla založena v roce 1886 ve městě Zella Mehlis v Německu. Prvotním zaměřením byla výroba loveckých a sportovních zbraní.

Po roce 1908 se firma začala zabývat i výrobou samonabíjecích pistolí v rážích 6,35 mm Br. a 7,65 mm Br. V roce 1929 byla uvedením pistolí Walther PP a později PPK odstartována legendární historie této firmy díky úspěšnosti těchto zbraní.

Koncem druhé světové války byl závod v Zella Mehlis zničen Rudou armádou. Poválečná produkce firmy byla zahájena kompletací dílů v západoněmeckém Ulmu a v roce 1949 bylo již připraveno 1000 pistolí ke kompletaci. Pistole se však v Německu mohly vyrábět až v roce 1952. Proto se vyráběly licenčně ve francouzské firmě Manurhin pod tímto označením nebo pod označením Walther a ty se pouze kompletovaly v německém Ulmu. Modely PP a PPK  až do roku 1986.

Jednou z velmi zajímavých pistolí z produkce firmy Walther je pistole Walther P5. Byla vyvinuta v roce 1977 na popud německé policie. Požadavek byl zcela jasný. Zbraň připravená k okamžitému použití. Konstruktéři tedy zvolili koncepci bez manuální pojistky. Vznikla tak pistole, která svojí konstrukcí vycházela z modelu P1, tedy Walther P 38. Zajímavostí je, že si pistole ponechala způsob rozebírání pomocí pojistky jako u pistole P 38, ale také způsob uzamykání hlavně a sytém vratných pružin. Vytahovač, pouzdro závěru i tělo pistole byly inovovány. Výhozné okénko se posunulo do levé horní části pouzdra závěru. Spoušťové a bicí ústrojí pracuje v režimu SA/DA. Vypouštěcí páka závěru slouží zároveň jako vypouštěcí páka kohoutu. Tímto se pistole Walther P5 přiblížila svojí konstrukcí natolik moderním zbraním, že ji lze označit jako nadčasovou. Rukojeť pistole Walther P5 kryjí plastové střenky a pistole má velmi dobrou ergonomii. Pistole Walther P5 je ukázkovým případem vývoje služebních pistolí. Svoji oblibu si získala nejen u německé policie ale také u portugalské armády, holandské policie a u mnoha ozbrojených složek světa. Od zahájení její sériové výroby v roce 1979 byla vyráběna firmou Walther donedávna.

Tato pistole Walther P5 je nová, v originálním obalu s náhradním zásobníkem, nástřelným listem a návodem k použití.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 663


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Carl Walther Waffenfabrik Ulm/Do, SRN
 • Model, vzor P 5
 • Hmotnost 788 g
 • Délka 179 mm
 • Délka hlavně 90 mm
 • Zásobník odnímatelný jednořadý na 8 nábojů
 • Rok výroby 1987
 • Stav nový
 • Povrch nový
 • Vývrt nový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, německá - Ulm

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.