STI International Eagle 5.1 9 mm Luger

STI International Eagle 5.1 9 mm Luger

Další obrázky

Popis

V roce 1990 zbrojíř a kovoobráběč Virgil Tripp započal s výrobou speciálních modelů pistolí 1911 pro sportovní disciplíny, zejména IPSC/IDPA.

Virgilova společnost nesla název Tripp Research, Inc, a mnoho jejích výrobků bylo prodáváno přes firmu Chip McCormick Corportaion (CMC), kterou vlastnil pistolový šampion McCormick. Kolem roku 1993 do společnosti Tripp Research nastoupil inženýr a CAD guru Sandy Strayer. Společně s Trippem nastolili revoluci na trhu výrobou speciální rukojeti pistole z umělé hmoty pro střelce IPSC. Tento vynález si spolu Tripp a Strayer nechali patentovat pod číslem patentu USD347256 S . Krátce po uvedení této novinky na trh se společnost přejmenovala na STI (Strayer-Tripp, Inc.).

Od roku 1994 se společnost STI začala zaměřovat na přání zákazníka a tak vzniklo Custom shop oddělení, které přijímá objednávky  zbraní na zakázku. V roce 1997 se STI dostala na 3. místo v žebříčku exportu v USA. V dnešních dnech se tato společnost zabývá výrobou součástek na model 1911 a také výrobou modelu 2011. Tím je označován model 1911, který je osazen speciální rukojetí z polymeru. Modely 2011 se vyrábějí v rážích 9 mm Luger, 45 ACP, 40 S&W a 38 Super.

Tato pistole STI Eagle 5.1 pracuje na systému Browningova modelu 1911. Jedná se ovšem o modelovou řadu 2011, která je oproti modelu 1911 vylepšená a je osazená speciální polymerovou rukojetí podle patentu firmy STI, jak je zmíněno již výše. Materiál, ze kterého je pistole vyrobena se nazývá STI Modular Steel 2011. Závěr pistole je opatřen dvěma páry hmatníků v přední a zadní části. Samozřejmostí je mikrometrické hledí společně s výměnnou muškou. Na levé straně závěru je vygravírován symbol orla (eagle) společně s nápisem Eagle 5.1, na pravé straně je vyobrazena vlajka Texasu, která symbolizuje sídlo společnosti. Tělo pistole je poněkud atypické. V horní části nad lučíkem je ploché, vzhledem ke konstrukčnímu tvaru polymerové rukojeti. U pistole STI Eagle 5.1 byla vylepšena oboustranná pojistka spouště, společně s dlaňovou pojistkou. Vypouštěcí tlačítko zásobníku je také speciálně upraveno pro rychlé combatové přebíjení. Novinkou jsou také vysokokapacitní zásobníky, které pojmou 17 nábojů. Díky multikalibernímu systému má tato pistole STI Eagle 5.1 v ráži 9 mm Luger velmi masivní stěnu hlavně (přes 4 mm). A díky polymerovému tělu dosahuje nízké hmotnosti 1170g. Tato pistole STI Eagle 5.1 je velmi cennou pistolí nejen vzhledem ke svému konstrukčnímu provedení ale i vzhledem k velmi malému počtu vyrobených kusů. Tato pistole STI Eagle 5.1 je v zánovním stavu, včetně 1 náhradního zásobníku.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 659


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce STI International, Austin, Texas, USA
 • Model, vzor Eagle 5.1
 • Ráže 9 mm Luger
 • Hmotnost 1147 g
 • Délka 218 mm
 • Délka hlavně 117 mm
 • Zásobník vyjímatelný, schránkový, dvouřadý 17 ran
 • Rok výroby 1996
 • Stav 1
 • Povrch 100 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, německá - Kolín nad Rýnem

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.