Pistole Benelli B76 9 mm Luger

Pistole Benelli B76 9 mm Luger

Další obrázky

Popis

V roce 1967 založili bratři Benelliové akciovou společnost Benelli Armi. Bylo to na základě jejich společné lásky ke zbraním a k lovu. 

Ostatně s jemnou výrobou měli bohaté zkušenosti, neboť od roku 1940 byli vlastníky společnosti Benelli Pesaro vyrábějící motocykly. Světlo do tohoto projektu vnesl Bruno Civolani, geniální designér z Boloně, který bratry podpořil. Určil tak nový trend ve vývoji zbraní a v jejich designu, který firma drží dodnes. Proto také vznikl nový systém uzamykání samonabíjecích brokovnic Benelli, pracující na principu zpětného rázu s nejkratším časem resetu závěru na světě, umožňujícím 5 výstřelů za sekundu. Tento systém byl samozřejmě v průběhu let modernizován a v roce 1980 vyvinul Paolo Benelli nový systém, který nechal celosvětově patentovat v roce 1986.

Zbrojovka Benelli Armi je však známa také výrobou pistolí. Zejména v roce 1973 se Giovanni Benelli doslova ,,vyřádil,, na nové pistoli Benelli B76. Nechal si v USA pod číslem 3.893.369 patentovat závěrový mechanismus pracující na krátkém zpětném pohybu pouzdra závěru, uzamčeného závorníkem s uzamykacími ozuby ve spodní části. Tento princip byl dále zjednodušen a pistole Benelli B76 využívá princip závorníku s jedním masívním ozubem. Ten se při krátkém zpětném pohybu pouzdra závěru zvedá z ozubu pomocí čepu v jeho horní části. Právě za tento kónický čep jej přizvedne pouzdro závěru pomocí rybinové drážky. Pistole Benelli B76 má pevnou hlaveň a velmi propracovaný spoušťový mechanismus. To ji předurčovalo ke střelbě s nejvyšší přesností. Kromě tohoto modelu se vyráběly i modely B80 v ráži 7,62x21 a B82 v ráži 9x18. Bylo to z toho důvodu, že v Itáli platil zákaz nabývání zbraní v rážích NATO civilním sektorem. A tou pistole Benelli B76 v ráži 9 mm Luger byla. Vyráběla se od roku 1976 a její výroba byla ukončena v roce 1990. Pistole Benelli B76 je vysoce kvalitně zpracována, bicí ústrojí je tvořeno vnějším kohoutem, pojistka zásobníku má velmi ergonomické ovládání a po jejím stlačení směrem vpřed ihned letí zásobník ven z šachty. Připočteme-li sklon rukojeti a mikrometrická mířidla, vyjde opravdová lahůdka pro milovníky střelby ze zajímavých zbraní, nebo lahůdka pro sběratele pistolí kvalitních osmdesátých let. Tato pistole Benelli B76 je nestřílená v zánovním stavu. Je pouze velmi málo nošená, v originálním obalu s čištěním a náhradním zásobníkem. 

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 657


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Benelli Armi S.p.A., Urbino, Itálie
 • Model, vzor B 76
 • Hmotnost 1009 g
 • Délka 202 mm
 • Délka hlavně 105 mm
 • Zásobník odnímatelný jednořadý na 8 nábojů
 • Rok výroby 1980
 • Stav 1
 • Povrch 99 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, italská - Gardone

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.