Pistole Randall Firearms A 131 45 ACP

Pistole Randall Firearms A 131 45 ACP

Další obrázky

Popis

Nerezové samonabíjecí pistole jsou již v dnešní době běžné. Nicméně nebylo by tomu tak, kdyby se v 90. letech 20. století jedna malá společnost nazývaná Randall Firearms nerozhodla ukázat celosvětovému zbrojnímu průmyslu jak se to má správně dělat.

Tato společnost Randall Firearms sídlila v Sun Valley v Kalifornii, v USA a její produkci tvořily velmi kvalitní pistole na bázi modelu 1911 a jeho klonů. Pistole z produkce společnosti Randall Firearms Co. byly vyráběny pouze od 7. června 1983 do 15. května 1985. I za tuto velmi krátkou dobu si ale firma vybojovala  svoji příčku  v celosvětovém žebříčku úspěšných výrobců zbraní. Učebnicová výroba těchto zbraní má za následek, že každá zbraň z celkově 9968 vyrobených kusů je velmi cenná. Tuto sběratelskou hodnotu umocňuje i ten fakt, že celkem bylo vyráběno 24 odlišných modelů ve 12 variantách a 3 rážích.

Společnost Randall Firearms učinila v nastavení nového trendu dva zásadní průlomy. První byl dán výrobou modelu 1911 v nerezovém provedení a druhý byl dán přesným zrcadlovým obrazem modelu 1911, ovšem pro leváky. Tím se také tato společnost proslavila, protože byla první na světě, která se k tomuto kroku odhodlala.

Vše započalo malou společností KEN-AIR, Inc., kterou založili pánové Ken Lau a letecké eso druhé světové války, brigádní generál Russel Randall. Společnost se v 50. letech 20. století zaměřovala na opravy součástek v leteckém průmyslu v Kalifornii, v USA. V roce 1981 společnost vstoupila do diverzifikačního programu, který vedl k založení Randall Firearms. Tímto programem se stal kontrakt pro vládu Jižní Korei na výrobu .45 ACP pistolí. Tento kontrakt vedl k založení továrny v Sun Valley v Kalifornii, nicméně po jejím vybudování Jižní Korea kontrakt stornovala. Ken Lau měl tedy postavenou továrnu na výrobu modelů 1911 a neměl zákazníky. Ken se tedy rozhodl, že i přes tento fakt začne pistole vyrábět. Využil svých znalostí z leteckého průmyslu a díky konzultacím s odborníky z firem Colt, Smith&Wesson, Remington, Winchester, Vega, Detonic a Thomas začal tyto pistole opravdu vyrábět. Výroba odstartovala v lednu roku 1982.

Tato pistole Randall model A131 se od základního Browningova modelu 1911 liší pouze minimálně. Nejnápadnější změnou jsou ploché boční hrany závěru a plochá horní plocha závěru. Pistole Randall model A131 je v celonerezovém provedení vyjma mikrometrického hledí a dřevěných střenek opatřených strojní rytinovou řezbou. Pistole má 5 palcovou hlaveň pro dosažení vyšší přesnosti. Díky vratné pružině z nerezu je zaručena její dlouhá životnost. U pistole Randall model A131 byla také vylepšena dlaňová pojistka. Pistole je vyrobena z leteckého nerezu. Tato pistole Randall A131 je v novém stavu a nenese známky opotřebení. Součástí pistole je také originální krabice přímo od výrobce Randall Firearms Co.. Pistole Randall model A131 je mezi sběrateli velmi ceněna vzhledem k tomu, že tohoto modelu A131 byro vyrobeno pouze 2083ks!

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 651


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Randall F.A. MFG.Corp. Sun Valley, Ca, USA
 • Model, vzor A 131
 • Ráže .45 ACP
 • Hmotnost 1087 g
 • Délka 217 mm
 • Délka hlavně 5"
 • Zásobník odnímatelný jednořadý na 8 nábojů
 • Rok výroby 06/1984
 • Stav 1
 • Povrch 98 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano - rakouská, Vídeň

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.