Pistole Sterling X Caliber 44 Magnum

Pistole Sterling X Caliber 44 Magnum

Další obrázky

Popis

Společnost Sterling Arms Corporation zahájila výrobu zbraní v roce 1967. V roce 1968 se přestěhovala do nedalekého Lockportu ve Státě New York v USA. 

V té době přispěl k obchodnímu úspěchu i zákaz dovozu kapesních zbraní do USA. Výrobcům se tedy otevřelo volné pole na trhu. V prvopočátcích firma vyráběla malorážkové terčové pistole. Později, v roce 1975 představila kiapesní pistole a poté i větší model dvojčinné pistole Model 400 v ráži 7,65 Br. Jedním z modelů vyráběných těsně před ukončením činnosti byl i X Caliber. Byl vyvinut jako jednoranovová lovecká a terčová pistole na multikaliberní platformě. Ostatně v této době byly multikalibry světovým hitem. Připomeňme například Omegu od Springfield Armory, Multicaliber Peters Stahl, Wildey apod. Systém spočíval ve výměně hlavní těžkých ráží jako jsou 357 Magnum nebo 44 Magnum. Svojí konstrukcí se velmi podobala pistolím Thompson Center. Zlamování zbraně je však odlišné a proto díly těchto firem nejsou kompatibilní. Výroba firmy Sterling Arms byla ukončena v roce 1984 na základě soudního rozsudku o nespolehlivosti zásobníku pistole Sterling, který firmu činil odpovědnou za následky zranění chlapce při nešťastné události.

Jednoranová pistole Sterling X Caliber v ráži 44 Magnum je svojí konstrukcí velmi masivní zlamovací pistole s předpažbím. Zlamování se provádí pomocí tlačítka na levé straně těla pistole. Po stlačení tohoto tlačítka se hlaveň uvolní a umožní tak pohyb směrem dolů. Při tomto pohybu také nastává pohyb vytahovače, který vyprázdní nábojovou komoru. Rukojeť této pistole Sterling X Caliber je z krásného ořechového dřeva. Rukojeť má velmi atraktivní vzhled a velmi ergonomický design. Podobně je tomu i u podpažbí, které na spodní straně nese bílý nápis HU.Povrchová úprava podpažbí i rukojeti je provedena velmi tvrdým lakem. Pistole Sterling X Caliber má velmi masivní kohout jednoduché konstrukce, který je na místě úchopu zdrsněn příčnými drážkami. Mířidla na této pistoli Sterling X Caliber jsou velmi kvalitní. Muška je listová a hledí je jak výškově, tak i stranově stavitelné. Celkový vzhled pistole Sterling X Caliber působí poněkud honosně a nezvykle. Jednak je to dáno tvarem hlavně v podobě šestiúhelníku, který střelci připomíná pistole a pušky z dob dávno minulých, a jednak je to dáno i netypickým tvarem lučíku s očkem v jeho přední části. Pistole Sterling X Caliber má velmi kvalitní leštěný černěný povrch jako je tomu např. u kulovnic Sauer. Jediný nedostatek této pistole je poškozený výčnělek na spodní části rukojeti. Tato pistole Sterling X Caiber je velmi zajímavým kouskem, ať už si jej vezmete na střelnici mezi své přátele, nebo pro Vaši rekreační střelbu s pocitem luxusu. Text a kontrola Jaroslav Dubský.

 

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 613


Skladem: 0 kusů

Základní informace

  • Výrobce Sterling Arms Lockport NY USA
  • Model, vzor X Caliber
  • Ráže 44 Magnum
  • Hmotnost 1640 g
  • Délka 375 mm
  • Délka hlavně 253 mm
  • Stav nový
  • Povrch nový
  • Vývrt nový
  • Zkušební značka C.I.P. ano, česká 2013

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.