Pistole Ram-Line Exactor RPC 2225 22 LR

Pistole Ram-Line Exactor RPC 2225 22 LR

Další obrázky

Popis

Společnost Ram-Line INC. je jednou z dalších společností, která si svůj obchodní úspěch vydobyla pečlivým sledování trhu a přání zákazníků. 

Svůj poznatek, že na trhu jdou nejvíce na odbyt malé a lehké zbraně s levným střelivem, tedy pistole v ráži .22 náležitě zúročila. Společnost odstartovala svůj vzestup výrobou prodloužených zásobníků do Carbine Ruger 10/22. Dále pak výrobou pistolí v ráži .22 a v neposlední řadě pak výrobou opakovacích pušek s doživotní zárukou. Firma Ram-Line INC. Dokázala zvýšit svůj roční obrat ze 4 na 18 miliónů dolarů za méně než čtyři roky, což ji řadí na vysoký post úspěšnosti.

Jelikož na trhu byla poptávka po lehkých, malých zbraní na levné střelivo, rozhodla se firma Ram-Line INC. vyrobit novou pistoli Syn-Tech Exactor. Předlohou pro tuto pistoli byl konkurenční model od Firmy Ruger Mk 512. Pistole Syn-Tech Exactor se vyráběla ve třech provedeních: model RPT s 8“ hlavní a střeleckou rukojetí, model RPC s 5,5“ hlavní a konvenční rukojetí a model RPD s 5,5“ hlavní a dynamickou rukojetí. Název Syn-Tech je vlastně zkratkou pro technologii, ze které je vyráběné tělo a pouzdro hlavně-syntetické technologie. Přesněji jde o slitinu gumy, plastu a polymerových vláken. Díky těmto technologiím a plastovému zásobníku má tato pistole Syn-Tech Exactor hmotnost pouhých 584 g. Dle názvu Exactor se lze domnívat, že to je přesně to co potřebujeme , to je tuhle pistoli (Exactly=přesně, to je ono).

Pistole Exactor RPC 2225 má velmi jednoduchý design. Pouzdro hlavně je z plastu, stejně jako listová muška. Závěr je kovový kulového tvaru, podobně jako u pistolí Astra, nebo Savage. Hledí je stranově stavitelné. Tělo pistole Exactor RPC 2225 je opět plastové se značným zdrsněním rukojeti pro lepší úchop. Na levé straně těla se nachází pojistka spouště a vypouštěcí páka zásobníku. Rukojeť je velmi ergonomická.

Zajímavostí této pistole Exactor RPC 2225 je zásobník. Firma Ram-Line INC. měla podáno 18 patentů na různé zásobníky. Mezi ně patří i tento, který je z čirého plastu s červeným podavačem. Princip podávání nábojů je založen na odvíjení a zpětném tahu předepjaté listové pružiny, která je umístěna v podavači a při nabíjení zásobníku se odvaluje. Kapacita zásobníku je díky jeho dvouřadému uspořádání 15 ran. Pistole Exactor RPC 2225 je velmi vhodná na „víkendové“ střílení, či rekreační levnou střelbu.

 

11 600 Kč s DPH

9 587 Kč bez DPH

Číslo zboží: 612

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce RAM-LINE Wheat Ridge, CO USA
 • Model, vzor Exactor RPC 2225
 • Ráže 22 LR
 • Hmotnost 584 g
 • Délka 250 mm
 • Délka hlavně 140 mm
 • Zásobník vyjímatelný, schránkový, plastový, dvouřadý na 15 nábojů
 • Rok výroby 1990
 • Stav nový
 • Povrch nový
 • Vývrt nový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, česká

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.