Pistole Plus ultra 7,65mm Br

Pistole Plus ultra 7,65mm Br

Další obrázky

Popis

Firma založená jako Gabilondo y Urresti v roce 1907 (dnes známá jako Llama, Gabilondo y Cía S.A.) použila jako základ konstrukce svou úspěšnou pistoli Ruby. 

Pistole Pistole Plus Ultra však disponuje v té době zřídka používaným dvouřadým zásobníkem s tehdy nevídanou kapacitou 20 ran.

Poptávka po vysokokapacitních pistolích, přicházející v polovině dvacátých let z dálného východu, přiměla firmu Gabilondo oprášit v roce 1914 patentovanou pistoli Ruby, která už tenkrát oproti konkurenci nabízela zásobník na 9 nábojů. Zbrani dopřáli ještě delší a širší rukojeť, která dokáže pojmout dlouhý a dvouřadý zásobník a při jejím pojmenováním se nechali inspirovat ústředním španělským heslem Plus Ultra. V konkurenci variací na téma C-96 jako Astra 900, Beistegui Hermanos Royal a Azul nebo vlastních pistolí (převážně na bázi pistole Ruby) jako Astra 1000 Special se pistole Plus Ultra dokázala prosadit a stala se oblíbenou zbraní vojenských vůdců v občanskou válkou zmítané Číně, stejně jako japonských válečných pilotů (viz. nejznámější foto pilota kamikadze). Na domácí půdě se pak těšila oblibě mezi Interbrigadisty v období občanské války.

Pistole Plus Ultra je klasické celoocelové konstrukce, s dynamickým závěrem brzděným vratnou pružinou se samostatným uložením. Vyjímatelná hlaveň pistole Plus Ultra je uložena ve dvou příčných ozubech na těle pistole. Bicí ústrojí pistole Plus Ultra je klasického bezkohoutového uspořádání, tedy single-action. Pojistka sloužící i jako záchyt k rozebrání zbraně je na levém boku těla pistole Plus Ultra. Rukojeť pistole Plus Ultra je opatřena černými plastovými střenkami. Vypouštěcí jazýček zásobníku je na spodu zásobníkové šachty. Rukojeť pistole Plus Ultra je nalevo vespod vybavena okem pro bezpečnostní šňůru. Pistole Plus Ultra se vyráběla s hlavní délky 93 mm a 140 mm a experimentálně také v samočinné verzi.

Tato pistole Plus Ultra je v překvapivě dobrém stavu. Černý brynýr nese známky otěru a používání na pouzdře závěru i na těle zbraně. Krásné černé plastové střenky s logem pistole Plus Ultra  – okřídlenou vrtulí vykazují jen drobné známky používání. Vývrt této pistole Plus Ultra je zrcadlově lesklý.

47 200 Kč s DPH

39 008 Kč bez DPH

Číslo zboží: 46

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce Gabilondo y Compańía, Eibar, Španělsko
 • Model, vzor Plus Ultra
 • Ráže 7,65 mm Browning
 • Hmotnost 970 g
 • Délka 217 mm
 • Délka hlavně 140 mm
 • Zásobník vyjímatelný, schránkový, dvouřadý na 20 nábojů
 • Rok výroby 1928-1933
 • Stav 3
 • Povrch 75 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ne

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.