Pistole Mauser C 96 perský kontrakt 7,63 mm Mauser

Pistole Mauser C 96 perský kontrakt 7,63 mm Mauser

Další obrázky

Popis

Pistole Mauser C96 (Construktion 1896) vyvinutá zaměstnanci firmy Mauser bratry Feederlovými byla patentována 11. Prosince 1895. Sériová výroba pistole Mauser C 96 se rozběhla v roce 1896. 

Zbraň pracuje na principu uzamčeného závěru s krátkým zpětným pohybem hlavně. Závora má (od výrobního čísla 111) dva uzamykací ozuby. Bicí ústrojí pistole tvoří kohout, podle kterého se tyto zbraně v zásadě rozlišují ve svých výrobních provedeních.

 Do doby okolo vypuknutí první světové války se datují pistole, určené pro perskou armádu. Zbraně jsou na levém boku těla pistole značené perským státním znakem v podobě lva, držícího šavli, doplněného stylizovaným sluncem a královskou korunou.

Perský šáh objednal 1.000 pistolí Mauser C96 s malým kohoutem. Pistole byly vyrobeny a jejich výrobní čísla spadají do oblasti 154000 – 155000. Hádankou zůstává, kolik pistolí bylo do Persie skutečně dodáno. Pistole s perským lvem se objevily v Evropě již po první světové válce, do které Persie nezasáhla. Jednotlivé perské Mausery C96  měla ve výzbroji říšská finanční správa (Reichfinanzverwaltung, R.F.V.) a armáda Výmarské republiky (Reichswehr).

 

Tato pistole Mauser C96 z perského kontraktu má pouzdro závěru značeno třířádkovým popisem, pravý bok těla nese dvouřádkový popis. Oba nápisy obsahují název výrobce a místo výroby. Na levém boku pouzdra závěru a na horní ploše hmatníku závěru je pistole označena německou civilní ověřovací značkou. Na levém boku pouzdra závěru je tato pistole Mauser C96 z perského kontraktu značena perskou přejímací značkou v podobě části slunečního kotouče.

 

Tato pistole Mauser C96 z perského kontraktu má zachovalé původní černění na 85% povrchu. Místy na zbrani nalezneme ostrůvky lehké vzdušné koroze. Hlaveň je opotřebená a matná. Střenky jsou původní a zachovalé. Pistole je doplněna nástavnou pažbou ze současné produkce. Tato pistole Mauser C96 z perského kontraktu potěší oko sběratele pistolí Mauser díky zachovalému zevnějšku a zejména bezchybně raženým perským státním znakem. Její přitažlivost výrazně zvyšuje fakt, že je to JEDNA Z TISÍCE VYROBENÝCH PISTOLÍ. Text a kontrola Jan Balcar.

 

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 418


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Waffenfabrik Mauser, Oberndorf am Neckar, Německo
 • Model, vzor C 96 perský kontrakt
 • Ráže 7,63 mm Mauser
 • Hmotnost 1127 g
 • Délka 300 mm
 • Délka hlavně 140 mm
 • Zásobník pevný, dvouřadý na 10 nábojů
 • Rok výroby 1914
 • Stav 2
 • Povrch 80%
 • Vývrt lehce zmatnělý
 • Zkušební značka C.I.P. ne!

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.