Pistole Star Model 205 Ultra Star 9 mm Luger

Pistole Star Model 205 Ultra Star 9 mm Luger

Další obrázky

Popis

Baskický region a hlavně okolí Eibaru ve Španělsku bylo vždy legendou spojovanou se španělskou ocelí při výrobě zbraní. Vysoká kvalita zpracování a tradice jsou nejlepšími referencemi na zbraně vyráběné v tomto regionu. 

V 19. století zde pod značkou Star vyráběl předovky José Cruz Echeverria. V této tradici pokračovali jeho synové Julián a Bonifacio od roku 1905. Vyrobili pistoli model 1908 a model 1914. V roce 1910 Julián firmu opustil. Obchodnímu úspěchu napomohla i výroba pistolí Gabilondo Ruby a model 1 Militar pro francouzskou armádu během první světové války. Obchodní značka Star byla oficiálně zaregistrována v roce 1919. Výrobní produkci firmy Star lze rozdělit na éru klasickou do roku 1983 a éru moderní do roku 1997. Vzniklo tak mnoho zajímavých typů pistolí ve vynikající kvalitě ale také i jedinečná španělská ráže 9 mm Largo. Po asijské hospodářské krizi a investici do nových CNC strojů požádala firma Star o konkursní ochranu. Ve formě družstva se spojila s firmou Astra, ovšem ani to nepomohlo získat zpět investice a to i přes snahy odborů zachránit výrobu. A tak se po roce spolupráce v roce 1997 obě firmy ocitly v konkurzu. Výrobní zařízení byla zčásti prodána za účelem uspokojení pohledávek věřitelů.  V roce 2008 převzala práva na výrobu zbraní společnost Astra Arms založena italským podnikatelem Massimem Garbarinim a sídlí ve švýcarském Sionu.

V roce 1983 se firma Star vydala cestou návrhu vlastních modelů oproti předchozím rokům, kdy modely vycházely z amerických vzorů M1911 A1 apod. Vznikly tak modely 28, 30 a 31, které se vyráběly v letech 1983 – 1994. V roce 1990 vznikl model 105, který byl postaven stále ještě na základě těla z lehkých slitin. V roce 1994 však vznikl nový ultralehký model 205 Ultra Star. Vycházel z koncepce modelu 105, ale jeho prvky byly v mnohém revoluční. Pistole Star Model 205 Ultra Star se vyráběla do roku 1997.

Pistole Star Model 205 Ultra Star byla konstruována pro skryté nošení a pracuje na principu uzamčeného závěru s krátkým zpětným pohybem hlavně. Ta se uzamyká ve výhozném okénku závěru a její snížení je zabezpečeno použitím klasické Browningovy vačky. Hlaveň již není kuželová, na rozdíl od předchozích modelů. Závěr pistole Star Model 205 Ultra Star s pevnými mířidly je ocelový ve fosfátovém provedení. V jeho zadní části je umístěna oboustranná manuální pojistka blokující úderník. Zbraň je vybavena i pádovou pojistkou. Tělo pistole je však již polymerové, v barvě šedého fosfátu jako je závěr, v přední části s vnitřními ocelovými vodítky. Spoušťový a napínací mechanismus je  jako ocelový monoblok vsazen pomocí čepů v polymeru. Pistole Star Model 205 Ultra Star pracuje v režimu SA/DA. Vypouštěcí páka závěru je na straně levé a pod ní je v kořeni lučíku umístěno oválné vypouštěcí tlačítko zásobníku. Pistole má velmi štíhlé tělo. Vzhledem k tomu, že pistole Star Model 205 Ultra Star používá jednořadý zásobník, mohlo být tělo ještě štíhlejší, ale byl zvolen kompromis. Tělo pistole má v zásobníkové šachtě podélná žebra, která zvyšují tuhost a odolnost těla pistole. I přesto je její úchop velmi příjemný. Zásobník pistole Star Model 205 Ultra Star má podélné prolisy zvyšující jeho pevnost a je na 9 nábojů. Jedná se o velice kvalitní Eibarskou pistoli za výbornou cenu.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 412


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Star Bonifacio Echeverria, S.A. Španělsko
 • Model, vzor 205 Ultra Star
 • Ráže 9 mm Luger
 • Hmotnost 780 g
 • Délka 175 mm
 • Délka hlavně 88 mm
 • Zásobník vyjímatelný, schránkový, jednořadý na 9 nábojů
 • Rok výroby 1995
 • Stav 1
 • Povrch 96 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, španělská skrytě

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.