Pistole Mauser M2 45 ACP

Pistole Mauser M2 45 ACP

Další obrázky

Popis

V roce 1999 bylo od firmy Mauser odděleno odvětví výroby civilních zbraní. Bylo zakoupeno investory Lukem a Ortmaierem. Výrobní závod měl sídlo ve městě Isny im Allgau v SRN. 

Firma Mauser Jagdwaffen GmbH vyráběla lovecké pušky a karabiny podle původních patentů firmy Mauser. V roce 2000 byla firma těmito investory sjednocena s firmou Sauer&Sohn, Blaser a Swiss Arms do koncernu Sigarms.

V této době se vyráběla i pistole Mauser M2. Jméno Mauser pro výrobu této pistole bylo zakoupeno v roce 1999. Pistole Mauser M2 byla vyvinuta jako subkompaktní model v ráži 45 ACP. Byla nabízena v USA po dobu čtyř let. Poté firma Sigarms přestala tento model podporovat a výroba v německém Oberndorfu byla ukončena. Tam se vyráběla těla pistolí, ovšem závěry byly vyráběny v americké pobočce Sigarmsu v Exeteru.

Pistole Mauser M2 pracuje na principu uzamčeného závěru pomocí dvou uzamykacích ozubů na hlavni a její rotace. Hlaveň je vedena v závěru pomocí těchto dvou ozubů ve dvou drážkách v jeho horní části. Závěr pistole Mauser M2 je ocelový s vnitřním vytahovačem a výstražníkem náboje v komoře umístěným v horní levé části výhozného okénka. Mířidla jsou klasická, pevná, jako u pistolí Sig Sauer, tedy s čárkou v hledí a tečkou na mušce. Hlaveň má ve spodní zadní části umístěn ještě jeden oválný ozub. Tělo pistole Mauser M2 je vyrobeno z lehké slitiny a ve stejné černé úpravě Nitro finish jako je závěr. Ve střední části těla nad lučíkem jsou osazena ocelová jednodílná vodítka závěru s šikmou drážkou v jejich středu. Do té zapadá spodní hlavňový ozub a způsobuje tak uzamčení zbraně rotací hlavně při pohybu závěru vpřed. Lučík je sešikmen směrem vpřed a v jeho kořeni je na levé části umístěno vypouštěcí tlačítko zásobníku. Vypouštěcí páka je na straně levé společně s pákou pro rozebírání zbraně. Manuální pojistka je v zadní části těla. Pistole Mauser M2 pracuje v režimu SA. Rukojeť pistole Mauser M2, ve které je umístěn dvouřadý zásobník s kapacitou 8 nábojů je kryta dvoudílnými plastovými střenkami s protiskluzovým povrchem. Pistole Mauser M2 je ideální zbraní pro skryté nošení v ráži 45 ACP. Vzhledem k tomu, že se vyráběla krátce, stoupne o ni v budoucnu zájem. Je velmi zajímavá svojí konstrukcí a vynikajícím zpracováním. Výborně se drží. Jedná se o zkušební model s výrobním číslem V 573 a je ideální příležitostí pro sběratele značky Mauser. Tato pistole Mauser M2 je v zánovním stavu v originálním obalu včetně oleje a návodu.

 

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 410


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Sigarms
 • Model, vzor Mauser M2
 • Ráže 45 ACP
 • Hmotnost 897 g
 • Délka 180 mm
 • Délka hlavně 90 mm
 • Zásobník vyjímatelný, schránkový, dvouřadý na 8 nábojů
 • Rok výroby 1999
 • Stav 1
 • Povrch 97 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, německá

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.