Pistole Sig Sauer SP 2022 9 mm Luger

Pistole Sig Sauer SP 2022 9 mm Luger

Další obrázky

Popis

Firma Sig Sauer vznikla spojením firem Schweizerische Industrie Geselschaft aj J. P. Sauer und Sohn Gmbh. Jednou z divizí je i výrobní podnik Sig Arms Sauer Gmbh sídlící ve městě Eckenforde v SRN.

V roce 1998 představila firma Sig Sauer nový typ služební pistole SP 2340 v ráži 40 S&W a o rok později SP 2009 v ráži 357 SIG. Byla to reakce na polymerovou revoluci ve výrobě pistolí a hlavně služebních zbraní. Poté vznikla modifikovaná verze SP 2022 v ráži 9 mm Luger a v rážích výše uvedených. Od klasických modelů se pistole Sig Sauer SP 2022 mírně liší. Zkratka SP označuje řadu Sig Pro. Pracuje na principu uzamčeného závěru s krátkým zpětným pohybem hlavně. Ta se uzamyká ve výhozném okénku závěru svojí zadní rozšířenou částí. Systém snížení hlavně doznal změn oproti klasickým modelům. Je použita vyfrézovaná drážka ve tvaru dráhy klasické Browningovy vačky, tak jak ji známe např. u pistole ČZ 75. Závěr pistole Sig Sauer SP 2022 je vyroben z nerezavějící oceli s černou povrchovou úpravou Nitron finish. V horní části výhozného okénka je osazen výstražníkem náboje v komoře. Vytahovač je umístěn uvnitř závěru za účelem eliminace jeho znečištění. Mířidla pistole Sig Sauer SP 2022 jsou klasická jako u předchozích modelů, s čárkou v hledí a tečkou na mušce. Tělo pistole Sig Sauer SP 2022 je polymerové. Vodítka závěru jsou však ocelová, vyrobena z jednoho kusu a hlavně výměnná, na rozdíl od jiných výrobců. Tělo je v přední části tvarováno do  Picatinny railu. Lučík pistole Sig Sauer SP 2022 je v přední části opatřen drážkami. V jeho kořeni je umístěno vypouštěcí tlačítko zásobníku ve tvaru trojúhelníku. Pistole Sig Sauer SP 2022 nemá, stejně jako klasické modely manuální pojistku. Vypouštěcí páka kohoutu je umístěna na levé straně stejně jako vypouštěcí páka závěru. Ta je však sloučena s rozebírací pojistkou a má delší tvar. Dalším inovativním prvkem pistole Sig Sauer SP 2022 jsou výměnné jednodílné střenky.

Pistole Sig Sauer SP 2022 byla přijata do výzbroje určitých ozbrojených složek v USA, Malajsii, Portugalsku, Švýcarsku a Kolumbii. Hlavním odběratelem se však v roce 2003 stala Francie pro národní četnictvo, státní policii a celní správu v počtu 250 000 tisíc kusů. Hovoří se tak o největším kontraktu firmy Sig Sauer od II. světové války.

Tato pistole Sig Sauer SP 2022 má tělo vyrobeno ze žlutého polymeru. Jedná se o zkušební model V 585 vyrobený pro Francii a předcházel tomuto výše uvedenému kontraktu. Tato pistole Sig Sauer SP2022 je nová, v originálním obalu s náhradním zásobníkem a francouzským návodem na použití. Je i ideální příležitostí pro sběratele.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 408


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Sig Sauer Gmbh Německo
 • Model, vzor SP 2022
 • Ráže 9 mm Luger
 • Hmotnost 808 g
 • Délka 185 mm
 • Délka hlavně 97 mm
 • Zásobník vyjímatelný, schránkový, dvouřadý na 15 nábojů
 • Rok výroby 2002
 • Stav nový
 • Povrch nový
 • Vývrt nový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, německá

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.