Pistole Mauser Parabellum 9 mm Luger

Pistole Mauser Parabellum 9 mm Luger

Další obrázky

Popis

Historie pistole P.08 sahá do roku 1898, kdy Georg Luger na základě Borchardtovy pistole C93 zkonstruoval legendární pistoli Parabellum.

Její výrobu zahájila firma DWM, od roku 1910 byla vyráběna pro potřeby německé armády v Královské továrně na pušky v Erfurtu. Po první světové válce byla výrobní linka z erfurtského arzenálu předána nuceně firmě Simson & Co. V Suhlu, která pistole vyráběla až do roku 1933. Následně byla výroba pistole P.08 zavedena ve firmě Mauser, která ji vyráběla až do roku 1942. Nejvzácnější pistole P.08 vyráběla firma Krieghoff v Suhlu, která byla výhradním dodavatelem Luftwaffe. V letech 1935 – 1945 vyrobila jen okolo 12.000 pistolí P.08, což představuje Mauserovu měsíční produkci.

Pistole P.08 má uzamčený závěr s krátkým zpětným pohybem hlavně. Uzamčení je provedeno soustavou pák, které se v okamžiku výstřelu nacházejí v mrtvé poloze. K odemčení závěru dochází vychýlením středního bodu kloubu nárazem do křivkové plochy na těle pistole. Kromě střenek jsou všechny díly pistole P.08 vyrobeny z oceli. Střenky mohou být dřevěné, případně plastové.

Americký obchodník a milovník zbraní Sam Cummings, zástupce firmy Interarmco, hledal v 60. letech po světě možnost znovuzavedení výroby pistolí Parabellum. Jediná částečně zachovaná výrobní linka se nacházela ve zbrojovce W+F ve švýcarském Bernu. Cummings oslovil Dr. Gmindera z vedení firmy Mauser, který následně vstoupil do jednání se Švýcary. Firma Mauser odkoupila v roce 1967 výrobní zařízení a pod vedením Dr. Gmindera byla zahájena výroba pistolí. Pistole první generace se dostaly na trh v roce 1970 a odpovídaly (zjednodušenému a velice ošklivému) švýcarském modelu 06/29. Zbraně měly z počátku výroby hlavně v ráži 7,65 mm Luger o délce 120 nebo 150 mm. Později byla zavedena výroba pistolí v ráži 9 mm s délkou hlavně 100 mm. O dva roky později přišly na trh pistole druhé generace, které se vyznačují alespoň částečným návratem ke klasickému vzhledu.

Postupně došlo ke změně tvaru těla pistole a ovládacích prvků .

Tato pistole Mauser Parabellum druhé generace je osazena hlavní ráže 9 mm Luger o délce 150 mm. Hledí je pevné, na zadním článku kloubu. Pistole je nová, nestřílená, včetně originálního kufříku. Černění a vývrt 100%.

Tato pistole Mauser Parabellum potěší sběratele pistolí Parabellum, který chce mít ve sbírce i poslední variantu zbraně z produkce firmy Mauser ze 70. let minulého století. Text a kontrola Jan Balcar.

 

 

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 389


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Waffenfabrik Mauser, Oberndorf am Neckar, SRN
 • Model, vzor Parabellum
 • Ráže 9 mm Luger
 • Hmotnost 940 g
 • Délka 269 mm
 • Délka hlavně 150 mm
 • Zásobník vyjímatelný, schránkový, jednořadý na 8 nábojů
 • Rok výroby 1973
 • Stav nový
 • Povrch nový
 • Vývrt nový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, německá

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.