Pistole Colt MK IV Series 70 Government Model 45 ACP

Pistole Colt MK IV Series 70 Government Model 45 ACP

Další obrázky

Popis

Jeden z nejlepších a nejkvalitnějších modelů klasické 1911 od populární značky Colt.

V roce 1835 odjel Samuel Colt z USA do Anglie, aby získal patent bostonského vynálezce Colliera z roku 1818 na zbraň s otočným válcem. Po návratu do USA založil továrnu na výrobu zbraní a tento princip revolveru si nechal patentovat 25. 2. 1836. Poté začal vyrábět své vlastní revolvery pod názvem Colt Patterson. První armádní zakázku získal díky floridské válce proti indiánům. Po částečném úpadku byla výroba oživena v roce 1847 díky tentokrát mexicko americké válce. Továrna poté přesídlila do Harfordu v Connecticutu a byla přejmenována na Colt´sPatent Fire Arms Manufacturing Company. V roce 1861 během americké občanské války se stal Colt plukovníkem, poté z armády odešel a 10. ledna 1862 zemřel. Po jeho úmrtí řídila podnik paní Coltová.

V roce 1867 započala firma ,,Colt,, vyrábět kulomet Dr. R. J. Gatlinga a v roce 1872 odstartovala éru nábojnicových revolverů, z nichž první byl Single Action Army Model 1873. Kromě výroby derringerů a brokovnic bylo vyrobeno ve firmě Colt do roku 1941 okolo 40.000 modelů revolverů SAA. Firma později spolupracovala s Johnem Browningem při výrobě jeho vodou chlazeného kulometu a později i pušky BAR, Coltu 1911 a děl pro americké ministerstvo obrany.

V roce 1955 byla společnost koupena firmou Penn – Texas Corporation. Díky vynikajícímu plánování výroby, modernizaci provozů a včasného vyplácení dividend akcionářům se firma úspěšně přenesla přes velkou hospodářskou krizi. Po úspěšném zavedení pušky M16 v americké armádě se firma zaměřila v 70. letech na výrobu luxusních a rytých zbraní. V roce 1984 pocítila firma ztrátu vyřazením Coltu 1911 z výzbroje armády a v roce 1988 to samé při ztrátě smlouvy na výrobu pušek M16. Přes období stávek v letech 1989 a 1990 a úpadkem do konkurzu byla firma vyvedena novými investory a v roce 1994 získáním nového kontraktu na výrobu pušek M4 pro armádu. Firma dále pracovala i na vývoji tkzv. inteligentních pistolí a získávala také další kontrakty na výrobu pušek M4. Kromě jiného svoji spolupráci spojila v roce 1996 s Professional Rodeo Cowboys Association a z této spolupráce vznikl SA revolver Legend. Kontrakty na výrobu pušek M4 byly prodlouženy až do roku 2010.

V roce 1970 byla představena nová výrobní řada pistolí Colt MK IV 70 Series. Tato moderní výrobní řada pistolí od firmy Colt má své kořeny samozřejmě v původní pistoli Colt M1911 navržené Johnem Browningem a sloužící v americké armádě v letech 1911 – 1985. Každá z těchto zbraní je vyráběna na základě původní konstrukce se svými specifickými prvky ovšem také s prvky novými. Pistole Colt Mk IV 70 Series jsou známy jako jedny z nejlepších pistolí na světě. Jsou používány při národních mistrovstvích ve střelbě v USA. Pistole Colt MK IV 70 Series mají vylepšenu pádovou pojistku systémem pák a tak patří také k nejbezpečnějším zbraním, což jejich oblibu ještě zvětšuje. K další vylepšené výbavě pistolí Colt MK IV Series patří terčové mikrometrické hledí, terčová muška, snížené výhozné okénko s upravenou geometrií, speciální závodní hlaveň, gumové střenky a gumová botka zásobníku originál Pachmayr. Kvalita zpracování je na velmi vysoké úrovni. Tato pistole Colt MK IV 70 Series je v základní sestavě bez výše zmíněných doplňků. Byly zde pouze osazeny gumové střenky Pachmayr. Pistole Colt MK IV 70 Series Government model je ve více používaném stavu a známky opotřebení nese zejména zevnitř. 

Text a kontrola Jaroslav Dubský

21 900 Kč s DPH

nelze uplatnit DPH

Číslo zboží: 3873

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce Colt USA
 • Model, vzor MK IV Series 70 Government Model
 • Ráže .45 ACP
 • Hmotnost 1189 g
 • Délka 215 mm
 • Délka hlavně 130 mm
 • Zásobník vyjímatelný schránkový na 7 nábojů
 • Rok výroby 1977
 • Stav 2
 • Povrch 94 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, Německo-Mnichov

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.