Pistole Auto Ordnance 1911 45 ACP

Pistole Auto Ordnance 1911 45 ACP

Další obrázky

Popis

Model 1911 od slavného výrobce samopalu Thompson.

Auto – Ordnance Corporation byla založena v roce 1974 firmou Numrich Arms Corporation (N.A.C.), jako reinkarnace v první polovině 20.století proslulé Auto-Ordnance Corporation. 

N.A.C. na počátku padesátých let minulého století vlastnila a provozovala původní společnost Auto-Ordnance Corporation. Ta byla založena již v roce 1916 bývalým plukovníkem výzbrojního oddělení americké armády Johnem Taliaferro Thompsonem a investorem Thomasem Ryanem. Thompsonovou myšlenkou bylo dodat armádě účinnou zbraň pro zákopovou válku. Za využití patentu Commandera Johna Blishe (výměnou za akcie nově vzniklé společnosti) a s přispěním inženýrů Eickoffa a Paynea tak v roce 1919 spatřil světlo světa samopal Thompson. Válka skončila a tak nový samopal našel nejprve uplatnění u bezpečnostních sborů a teprve pak byl přijat i do armády jako M1928A1. V průběhu 2.světové války už Auto-Ordnance Corporation opouští systém subdodávek (Colt a Savage) a staví vlastní závod v Bridgeportu, Connecticut, kde produkuje jak M1928A1 tak pušky M1 a M1A1.

Nově založená Auto-Ordnance Corporation z West Hurley, N.Y. tedy nemá, kromě vlastníka, názvu a loga, s původní firmou nic společného. Samozřejmě těžištěm její výroby zůstává samopal Thompson, ovšem, až na malé množství full-auto, jako samonabíjecí zbraň pro sběratelský trh. Zbraň je však nabízena v široké paletě ráží včetně .22 LR. Firma též nabízí repliky válečných karabin M1. Kolem roku 1979 začínají s produkcí a montáží pistolí na bázi M1911, které jsou nabízeny v několika provedeních. Všechny pistole M1911 jsou plně kompatibilní se standardními díly dle vojenské specifikace. V podobném výrobním programu pokračuje Auto-Ordnance Corporation i po roce 1999, kdy je převzata firmou Kahr Arms.

Tato pistole Auto-Ordnance Corporation 1911 je vylpešena o moderní prvky. Jedná se zjeména o vylepšený bushing, sportovní spoušť a mikrometrické hledí LPA. Tyto prvky byly vyměněny až po výrobě pistole předešlým uživatelem. Až na tyto změny se jedná o standartní 1911. Rovné plochy jsou opatřeny černým brynýrem zbytek je povrchově upraven standardním fosfátováním. Tato pistole Auto-Ordnance Corporation M1911 je ve více používaném stavu. Povrch je na několika místech setřený do stříbrna, nejvíce však zevnitř. Vývrt je zrcadlově lesklý.

Text a kontrola Jaroslav Dubský

19 900 Kč s DPH

nelze uplatnit DPH

Číslo zboží: 3870

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce Auto-Ordnance Corporation, West Hurley, New York, Spojené Státy
 • Model, vzor 1911
 • Ráže .45 ACP
 • Hmotnost 1103 g
 • Délka 216 mm
 • Délka hlavně 128 mm
 • Zásobník vyjímatelný, schránkový, jednořadý na 7 nábojů
 • Rok výroby 1993
 • Stav 2
 • Povrch 93 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, Německo-Mellrichstadt

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.