Pistole Nowlin Crusader 45 ACP

Pistole Nowlin Crusader 45 ACP

Další obrázky

Popis

Nowlin Arms, Inc. je firma, již vlastní druhá generace rodiny Nowlinů. Konkrétně Johnovo Nowlinovo nejstarší dcera Angely-Nowlin Reaganová a její manžel Jerryh Reagan. 

Angela pracovala dlouho jako právník pro státní instituci, pak se ale rozhodla začít pracovat v otcově firmě. Přinesla do tohoto rodinného podniku 22 roků zkušeností s právní praxí. Její manžel Jerry je kapitán u Oklahomské dálniční hlídky. Jejich syn Jerad Reagan studuje obor výrobního inženýrství na OSU.

Firma Nowlin Arms se na trhu uchytila jako jeden z nejlepších výrobců hlavní, dílů a příslušenství pro pistoli 1911. Největší podíl na úspěchu této firmy měl dnes již zesnulý otec John Nowlin. Ten roku 1979 společnost založil s jasným cílem „Já jen chci vyrábět nejlepší! Naše pátrání po dokonalosti je nikdy nekončící“. John Nowlin sr. se stal čestným členem amerického cechu pistolsmith, což do našeho jazyka můžeme přeložit jako „pan zbrojíř“. Pravidelně se také účastnil soutěžních disciplín, jako jsou USPSA a IDPA. Johnovy pistole vyhrály více závodů, než pistole z kterýchkoliv jiných obchodů v 90. letech.

Tato pistole Nowlin Crusader je nadstandartní klon pistole 1911 v ráži .45 ACP. Pistole má stříbrně matnou povrchovou úpravu, závěr je z bočních stran leštěný. Závěr pistole prošel několika zásadními změnami. V přední části závěru pistole Nowlin Crusader je vyfrézováno 6 drážek, tvořících hmatník, zadní hmatník je však na závěru také.  Muška je výměnná, stranově stavitelná stejně jako hledí, které je navíc výškově stavitelné. Bylo pozměněno i vyfrézování v přední části závěru, v místě kde závěr vystupuje z těla pistole. Inovací prošlo i vedení vratné pružiny pistole Nowlin Crusader, zejména pak jeho přední část, která je viditelná z předního pohledu na zbraň. Na těle pistole si můžeme povšimnout jiného vzhledu vypouštěcí páky závěru a také pojistky, která je prodloužená, pro lepší manipulaci. V horní části okolo lučíku je pozměněn tvar vybrání. Změnou prošel i kohout pistole, který má tvar číslice 0, oproti klasickému kohoutu s tvarem do písmene V. Dlaňová pojistka byla uzpůsobena pro lepší ergonomické držení zbraně. Spoušť pistole Nowlin Crusader má velmi nízký odpor, který je stavitelný. Tato pistole Nowlin Crusader má rukojeť osazenou střenkami Pachmayer. Zásobník je ve spodní části opatřen ochrannou plastovou botkou, která zabraňuje poškození zásobníku při pádu. Tato pistole Nowlin Crusader je kromě výrobních nápisů Nowlin a Crusader opatřená také ještě dvěma značkami v zadní části závěru. Jednu tvoří znak Nowlin Arms a druhou American Pistolsmiths Guild. Tato pistole byla vyrobena v roce 2000. Oficiální ukončení výroby modelu Crusader, který stál $1,999 , nastalo v roce 2010. Lze konstatovat, že pan Nowlin dosáhl svého cíle.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 377


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Nowlin mfg. Claremore. OK U.S.A
 • Model, vzor Crusader
 • Ráže .45 ACP
 • Hmotnost 1199 g
 • Délka 223 mm
 • Délka hlavně 126 mm
 • Zásobník vyjímatelný schránkvý dvouřadý na 7 ran
 • Rok výroby 2000
 • Stav 1
 • Povrch 96 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, Německo-Mellrichstadt

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.