Pistole STAR FR Sport 22 LR

Pistole STAR FR Sport 22 LR

Další obrázky

Popis

Baskický region a hlavně okolí Eibaru ve Španělsku bylo vždy legendou spojovanou se španělskou ocelí při výrobě zbraní. Vysoká kvalita zpracování a tradice jsou nejlepšími referencemi na zbraně vyráběné v tomto regionu. V 19. století zde pod značkou Star vyráběl předovky José Cruz Echeverria. V této tradici pokračovali jeho synové Julián a Bonifacio od roku 1905. Vyrobili pistoli model 1908 a model 1914. V roce 1910 Julián firmu opustil. Obchodnímu úspěchu napomohla i výroba pistolí Gabilondo Ruby a model 1 Militar pro francouzskou armádu během první světové války. Obchodní značka Star byla oficiálně zaregistrována v roce 1919. Výrobní produkci firmy Star lze rozdělit na éru klasickou do roku 1983 a éru moderní do roku 1997. Vzniklo tak mnoho zajímavých typů pistolí ve vynikající kvalitě ale také i jedinečná španělská ráže 9 mm Largo. Po asijské hospodářské krizi a investici do nových CNC strojů požádala firma Star o konkursní ochranu. Ve formě družstva se spojila s firmou Astra, ovšem ani to nepomohlo získat zpět investice a to i přes snahy odborů zachránit výrobu. A tak se po roce spolupráce v roce 1997 obě firmy ocitly v konkurzu. Výrobní zařízení byla zčásti prodána za účelem uspokojení pohledávek věřitelů.  V roce 2008 převzala práva na výrobu zbraní společnost Astra Arms založena italským podnikatelem Massimem Garbarinim a sídlí ve švýcarském Sionu.

Firma B. Echeverria v Eibaru vyráběla v letech 1966 – 1986 samonabíjecí pistoli Star FR v ráži .22 LR, která byla určena pro nenáročnou střelbu. Dále pak sportovní modely Sport (150 mm hlaveň) a Target (180 mm hlaveň) pro přesnou terčovou střelbu. Celkový objem výroby dosáhl v uvedených letech 55.634 kusů. 

Tato pistole Star FR Sport má 150 mm dlouhou hlaveň, dynamický závěr, bicí ústrojí s kohoutem a zásobník na 10 nábojů. Původní černění je zachováno na 97% povrchu. Střenky této pistole Star FR Sport jsou plastové, s vytvarovanou opěrou pro palec. Platné ověřovací značky španělské zkušebny (CIP) jsou vyraženy pod levou střenkou. Vývrt hlavně je zrcadlový. Tato pistole Star FR Sport je v originální krabici, společně s návodem, katalogem, náhardními plátky hledí a originálním závažím na hlaveň, včetě imbusových klíčů. Tato pistole je vhodná především sportovní vyžití a "mířenku".

Text a kontrola Jaroslav Dubský

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 3706


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Star Bonifacio Echeverria S.A. Španělsko
 • Model, vzor FR Sport
 • Ráže 22 LR
 • Hmotnost 845 g
 • Délka 225 mm
 • Délka hlavně 150 mm
 • Zásobník jednořadý na 10 nábojů
 • Rok výroby 1970
 • Stav 1
 • Povrch 97%
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, Španělské království

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.