Pistole Tanfoglio TA90 9 mm Luger

Pistole Tanfoglio TA90 9 mm Luger

Další obrázky

Popis

Historie italské rodiny Tanfoglio sahá až do roku 1900, kdy se otec Giuseppeho Tanfoglia věnoval úpravě brokovnic a jejich zamykání.

Prvním významným mezníkem bylo založení firmy SATA roku 1948 a její spojení s rodinou Sabatti, čímž vznikla produkce součástek brokovnic pro všechny výrobce zbraní sídlících v Tropmia valley. Roku 1953 firma SATA začala vyrábět první pistole v ráži 6.35 a .22lr. O pár let později se k nim přidala i výroba brokových kozlic. Na konci roku 1960 společnost SATA ukončila svoji produkci. Guiseppe Tanfoglio založil společnost, která nesla jeho jméno. Výrobu brokovnic a příslušenství k nim přenechal Tanfoglio rodině Sabatti a dále se věnoval pistolím. Během 60. let 20. století firma Tanfoglio vyráběla pistole v rážích 6.35mm, .22lr a 7,65mm, dále pak repliky derringerů se dvěma až čtyřmi hlavněmi a v neposlední řadě také double-action revolvery v ráži .32S&W. Tato produkce trvala až do roku 1992, kdy společnost ukončila svoji produkci, vzhledem ke změnám trhu v U.S.A.

Mezitím v roce 1969 bratři Lino, Marilena a Massimo založili novou společnost Fratelli Tanfoglio. Ta během 70. let 20. století vyráběla revolvery single-action v rážích .22lr a .22WMR a revolvery v ráži .38 special. V průběhu 70. let 20. století firma začala také s produkcí semi-auto pistolí v ráži .38 ACP, ta ale vydržela jen do začátku 80.let, kdy přišla firma s novým modelelm TA 90, který je základem dnešní produkce. V roce 1990 společnost Tanfoglio ukončila výrobu revolverů a derringerů a nyní se plně zaměřuje na samonabíjecí pistole různých ráží od .22lr až po .45ACP. Roku 1986 pak firma Tanfolgio začala s návrhy a výrobou pistolí určených na soutěžní disciplíny IPSC a IDPA, ve kterých tyto pistole vyhrály nejeden světový šampionát.

Tato pistole Tanfoglio TA 90 je velmi zajímavou pistolí v ráži 9mm Luger. Tělo pistole je v místě okolo lučíku zkoseno pod úhlem 45°, pro lepší polohu ukazováku mimo spoušť, vzhledem k vyčnívajícímu čepu vypouštěcí páky závěru na pravé straně těla. Jednostranné vypouštěcí tlačítko zásobníku je umístěno na levé straně těla v místě kořene lučíku. Zásobníková šachta má velmi malé tření a tak umožňuje combatové přebíjení. Velmi ergonomická rukojeť, která je opatřena kvalitními dřevěnými střenkami, umožňuje pohodlné držení této pistole Tanfoglio TA 90. Tato pistole nemá zásobníkovou pojistku. Poněkud netradičně umístěná pojistka kohoutu, je umístěna na levé straně pouzdra závěru v místě hmatníků. Ve vodorovné poloze je pojistka odjištěna, při skoro svislé poloze pak pojistka blokuje úderník. V nabitém stavu zbraně tato pojistka též slouží jako vypouštěcí páka kohoutu. Na levé straně těla pistole nad lučíkem je umístěna vypouštěcí páka závěru. Hledí této pistole Tanfoglio TA 90 je stranově stavitelné, muška je listová, pevná. Tato pistole je zajímavá mimo jiné i tím, že udala směr dnešnímu výrobnímu programu firmy Tanfoglio. Tato pistole Tanfoglio TA 90 je v novém stavu, včetně originálního kufříku s náhradním zásobníkem.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 370


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Fratelli Tanfoglio SpA Gradone, V.T.Italy
 • Model, vzor TA90
 • Ráže 9 mm Luger
 • Hmotnost 1046 g
 • Délka 204 mm
 • Délka hlavně 113 mm
 • Zásobník vyjímatelný schránkový dvouřadý na 17 ran
 • Rok výroby 80. léta 20. století
 • Stav 1 - nový
 • Povrch 100 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, Itálie

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.