Pistole FN Nomad 22 LR

Pistole FN Nomad 22 LR

Další obrázky

Popis

Pěkná terčová pistole od výrobce FN vyráběná pro Browning.

V roce 1880 John Moses Browning založil zbrojovku J. M. Browning & Bros. a začal brzy spolupracovat s řadou významných zbrojovek, např. s Oliverem Winchestrem. 

Pro ni navrhl samonabíjecí brokovnici, která byla ve své době natolik revoluční, že ji konzervativní Winchester odmítl. Později převzali její výrobu firmy Remington a FN. Dále si výrobu jeho zbraní rozdělily zbrojovky FN a Colt a to tak, že Colt měl vyrábět pro severoamerický a britský trh a FN pro evropský trh. Zbrojovka FN mohla své zbraně jeho konstrukce označit Browningovým příjmením. Pro FN a Colt navrhl Browning též řadu samonabíjecích pistolí, z nichž první byla pistole FN-Browning model 1900. Pozdější model 1910 nechvalně proslavil Gavrilo Princip při atentátu na následníka rakousko-uherského trůnu Františka Ferdinanda d'Este. Zřejmě nejznámější pistolí pocházející z Browningovy konstrukční kanceláře je model Colt 1911 Government v  ráži .45 ACP. Z dalších konstrukcí lze zmínit například automatickou pušku BAR (Browning Automatic Rifle) a kulomety ráže .30 a .50 BMG, stejně jako samonabíjecí brokovnice Auto 5. Závěrem jeho tvorby byla samonabíjecí pistole Browning HP, která byla ale vyráběna až po Browningově smrti a i přes své rozšíření nedosáhla oblíbenosti modelu 1911.

Pistole FN Nomad vznikla taktéž na zákaldě Browningova návrhu v roce 1961. Výroba této zbraně probíhala v letech 1962-1974. Mnoho konstrukčních vlastností a prvků vychází z modelu Colt Woodsman, a také si můžeme všimnou podobnosti s pitolemi High Standard. Dokonce do některéch modelů FN pasují zásobníky z High Standard. Později tuto zbraň nahradili novější modely 150 a Challenger. Tato pistole FN Nomad pracuje v režimu SA se skrytým kladívkovým mechanismem. Vytahovač je jednoramenný. Pojistka je umístěna na levé straně. Masivní hlaveň je k rámu uchycena za pomoci šroubu. Závěr, který je opatřen zdrsněním, běhá pod pevnou lištou, která nese stranově stavitelné hledí. Rám je vyroben z lehkých slitin a opatřen hnědými plastovými střenkami s logem Browning. Zásobník je jištěn za záchyt, který je umístěný ve spodní části zásobníkové šachty. Pistole FN Nomad je ve velmi zachovalém stavu a byla jen mírně používána. Černění je zachováno na 99% povrchu a vývrt je zrcadlový.

Text a kontrola Jaroslav Dubský

8 900 Kč s DPH

nelze uplatnit DPH

Číslo zboží: 3687

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce Fabrique Nationale d'Herstal
 • Model, vzor Nomad
 • Ráže 22 LR
 • Hmotnost 780 g
 • Délka 265 mm
 • Délka hlavně 150 mm
 • Zásobník jednořadý na 10 nábojů
 • Rok výroby 1966
 • Stav 1
 • Povrch 99 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, Belgické království

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.