Pistole Taurus PT 809 E 9 mm Luger

Pistole Taurus PT 809 E 9 mm Luger

Další obrázky

Popis

Firma Forjas Taurus byla původem výrobce nástrojů. V roce 1941 vyrobila svůj první revolver 38101SO na základě kombinací značek Smith&Wesson, Colt a španělských výrobců. 

Po vstupu na americký trh a po mnoha kapitálových a marketingových krocích, z nichž nejdůležitějším bylo zavedení doživotních oprav, patří společnost Taurus k předním světovým firmám působícím na amerických a světových trzích.

Pistole výrobní řady 800 navazují na řadu 24/7 OSS. Byly navrženy pro americké ozbrojené složky. Pistole jsou vyráběny s polymerovými těly a závěry buď z uhlíkové černěné oceli, nebo nerezavějící oceli s matným povrchem. Vyrábějí se též v plné a kompaktní velikosti. Na přání mnoha zákazníků byly vybaveny pistole řady 800 vnějším kohoutem. Pistole PT809E pracuje na principu uzamčeného závěru s krátkým zpětným pohybem hlavně. Ta se uzamyká ve výhozném okénku závěru. Spoušťové a bicí ústrojí pracuje v režimu SA/DA ovšem s velmi krátkým resetem spouště nebo s možností promáčknutí spouště v DA režimu při selhání náboje. Tento systém nazývá firma Taurus Strike Two. Navíc spoušťový a bicí mechanismus vychází z částečně předepnutého hybridního mechanismu firmy Taurus. Lze tedy kohout vypustit a namáčknutím spouště opět systém částečně předepnout pro případné snazší promáčknutí spouště v režimu DA.  Mířidla jsou pevná. Pistole Taurus PT809E je vybavena pádovou pojistkou a manuální oboustrannou pojistkou. Ta slouží při pohybu dolů zároveň jako vypouštěcí páka kohoutu. Vypouštěcí páka závěru je též oboustranná. Vytahovač pistole Taurus PT809E je doplněn výstražníkem nabité zbraně nábojem v komoře s červeným bodem.

Rozebírání pistole Taurus PT809E je stejné jako u Glocku. Tělo pistole je v přední části opatřeno railovou lištou. Na těle nad lučíkem je tělo oboustranně mírně prohloubené pro správnou polohu ukazováku, pokud není na spoušti. Vypouštěcí tlačítka zásobníku jsou oboustranná a umístěna v rukojeti v místě kořene lučíku. V ergonomické rukojeti je v levé dolní části umístěn uzamykací šroub. Pomocí zasunutí klíčku a jeho otočením dojde k uzamčení celé zbraně včetně bicího ústrojí jako ochrana proti neoprávněnému použití jinou osobou (v USA se tím myslí zejména děti, které doma najdou zbraň). V zadní spodní části rukojeti pistole Taurus PT809E je drážka s čepem pro uchycení záchytné šňůry. Zásobníky mají upravený úhel pro rychlejší přebití a jsou osazeny polymerovou botkou proti jejich poškození při rychlém přebíjení. Rukojeť pistole Taurus PT809E je možno tvarovat pomocí sady vyměnitelných hřbetů rukojeti. Pistole Taurus PT809E nemá zásobníkovou a spoušťovou pojistku. Tato pistole Taurus PT809E je v černěném provedení závěru a je nová včetně náhradního zásobníku, originálního obalu, návodu na použití, záručního továrního certifikátu, klíčků, čištění, nabíječe a dvou výměnných hřbetů rukojeti.

 

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 367


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Forjas Taurus S.A. Porto Alegre RS Brazil
 • Model, vzor PT 809 E
 • Ráže 9 mm Luger
 • Hmotnost 802 g
 • Délka 197 mm
 • Délka hlavně 102 mm
 • Zásobník vyjímatelný, schránkový, dvouřadý na 17 nábojů
 • Rok výroby 2009
 • Stav nový
 • Povrch nový
 • Vývrt nový
 • Zkušební značka C.I.P. ano,německá

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.