Pistole Smith&Wesson SW99 40 S&W

Pistole Smith&Wesson SW99 40 S&W

Další obrázky

Popis

Daniel Wesson a Horace Smith zahájili svoji spolupráci v roce 1852 při vývoji opakovací pistole s pákovým mechanismem. 

Pistole vynikala svojí rychlostí, ale firma nedosahovala obchodních úspěchů a tak ji prodali Oliveru Winchestrovi, u kterého Daniel Wesson zůstal pracovat. Princip opakovacího pákového mechanismu poté využíval u svých zbraní Winchester v roce 1866 a které jej poté proslavily. Svoji spolupráci obnovili Smith a Wesson při výrobě revolveru v roce 1856. Jednalo se o malý revolver na nábojnicové střelivo. Svého úspěchu dosáhl na celém světě a firma Smith & Wesson odstartovala svoje obchodní úspěchy. Oba majitelé si byli vědomi toho, že cesta k přední pozici na trhu vede v neustálé inovaci a vytváření nových patentů. Nová konstrukce revolveru vznikla v roce 1869 a model 3 byl v prodeji od roku 1870. Jednalo se o první velkorážný revolver, který si objednala US State  Cavalery  a také Ruská imperiální vláda. Ve věku 65 let Horace Smith z firmy odešel a svůj podíl prodal Danielu Wessonovi, který se tak stal jediným vlastníkem. V roce 1800 byla představena další vývojová řada revolverů. Jedním z nejznámějších revolverů je model 10 nazývaný též Military&Police, který sloužil v ozbrojených složkách téměř celého světa. První revolver na světě v nové ráži 357 Magnum byl představen v roce 1935 a v roce 1955 první pistole na světě pracující ve dvojčinném režimu. V roce 1956 byl představen první revolver v ráži 44 Magnum. Svoji neustálou inovací se i ve 21. století řadí firma Smith&Wesson ke světovým lídrům ve vývoji střelných zbraní.

Pistole Smith&Wesson SW99 byla poprvé představena v roce 1999. Je výsledkem spolupráce zbrojovek Smith&Wesson a Walther a nahradila předešlou modelovou řadu pistolí třetí generace firmy Smith&Wesson. Tělo pistole, vyráběné firmou Walther je polymerové a závěr s hlavní vyráběný firmou Smith&Wesson je ocelový, v černěném matném provedení. Pistole Smith&Wesson SW99 pracuje na principu uzamčeného závěru s krátkým zpětným pohybem hlavně. Hlaveň se uzamyká ve výhozném okénku závěru. Pistole Smith&Wesson SW99 pracuje v režimu SA/DA. Je vybavena vnitřním úderníkem, ovšem po natažení závěru lze úderník vypustit pomocí tlačné páky umístěné v zadní levé horní části závěru, aniž by došlo k výstřelu. Zcela vzadu v temeni závěru je umístěn tyčinkový výstražník s červeným bodem signalizující svým vystoupením nataženou zbraň. Vpravo na závěru je umístěn vytahovač nábojnic, plnící zároveň funkci výstražníku nabité zbraně nábojem v komoře pomocí odkrytého červeného bodu v loži vytahovače. Zbraň je vybavena bezpečnostní pádovou pojistkou, zásobníkovou pojistkou a manuální pojistku pistole Smith&Wesson SW99 nemá. Vypouštěcí páka zásobníku je oboustranná a je umístěna v kořeni lučíku.

Tělo pistole s ergonomickou rukojetí švýcarského designéra Cesareho Moriniho dokresluje moderní design této zbraně. V zadní dolní části rukojeti pistole Smith&Wesson SW99 je umístěna drážka s kolíkem pro připevnění záchytné šňůry. Od pistole Walther P99 se liší drobnými změnami na těle pistole a lučíku. Zejména pak tím, že pistole Smith&Wesson SW99 se vyrábí i v ráži 45 ACP. Tato pistole Smith&Wesson SW99 full size je v ráži 40 S&W, je v novém stavu s náhradním zásobníkem, sadou výměnných hřbetů rukojeti, sadou mušek a  je v originálním obalu včetně návodu na použití.  

17 800 Kč s DPH

nelze uplatnit DPH

Číslo zboží: 364

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce Smith & Wesson Holding Corp., Springfield, MA, USA
 • Model, vzor SW99
 • Ráže .40 S&W
 • Hmotnost 726 g
 • Délka 185 mm
 • Délka hlavně 102 mm
 • Zásobník vyjímatelný, schránkový, dvouřadý na 12 nábojů
 • Rok výroby 1999 a výše
 • Stav nový
 • Povrch nový
 • Vývrt nový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, belgická

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.