Pistole Smith&Wesson Model 5906 9 mm Luger

Pistole Smith&Wesson Model 5906 9 mm Luger

Další obrázky

Popis

Daniel Wesson a Horace Smith zahájili svoji spolupráci v roce 1852 při vývoji opakovací pistole s pákovým mechanismem.

Pistole vynikala svojí rychlostí, ale firma nedosahovala obchodních úspěchů a tak ji prodali Oliveru Winchestrovi, u kterého Daniel Wesson zůstal pracovat. Princip opakovacího pákového mechanismu poté využíval u svých zbraní Winchester v roce 1866 a které jej poté proslavily. Svoji spolupráci obnovili Smith a Wesson při výrobě revolveru v roce 1856. Jednalo se o malý revolver na nábojnicové střelivo. Svého úspěchu dosáhl na celém světě a firma Smith & Wesson odstartovala svoje obchodní úspěchy. Oba majitelé si byli vědomi toho, že cesta k přední pozici na trhu vede v neustálé inovaci a vytváření nových patentů. Nová konstrukce revolveru vznikla v roce 1869 a model 3 byl v prodeji od roku 1870. Jednalo se o první velkorážný revolver, který si objednala US State  Cavalery  a také Ruská imperiální vláda. Ve věku 65 let Horace Smith z firmy odešel a svůj podíl prodal Danielu Wessonovi, který se tak stal jediným vlastníkem. V roce 1800 byla představena další vývojová řada revolverů. Jedním z nejznámějších revolverů je model 10 nazývaný též Military&Police, který sloužil v ozbrojených složkách téměř celého světa. První revolver na světě v nové ráži 357 Magnum byl představen v roce 1935 a v roce 1955 první pistole na světě pracující ve dvojčinném režimu. V roce 1956 byl představen první revolver v ráži 44 Magnum. Svoji neustálou inovací se i ve 21. století řadí firma Smith&Wesson ke světovým lídrům ve vývoji střelných zbraní.

Výroba pistole Smith&Wesson Model 5906 byla zahájena v roce 1989. Pistole byla konstruována jako policejní model pro ráži 9 mm Luger. Tělo i závěr pistole jsou vyrobeny z nerezavějící oceli. Pistole Smith&Wesson Model 5906 pracuje na principu uzamčeného závěru s krátkým zpětným pohybem hlavně. Ta se uzamyká v závěru pomocí jednoho uzamykacího ozubu. Pistole Smith&Wesson model 5906 pracuje v režimu SA/DA a je vybavena zásobníkovou pojistkou. Pistole je osazena mikrometrickým hledím s bočními kryty. Ty mají oblé tvary, aby se nezachytávaly za výstroj. Pistole Smith&Wesson Model 5906 je vybavena oboustrannou pojistkou, která zároveň slouží jako vypouštěcí páka kohoutu a jako pádová pojistka. Vypouštěcí páka závěru je na straně levé a pod ní v rukojeti je umístěno vypouštěcí tlačítko zásobníku. Rukojeť pistole Smith&Wesson Model 5906 je kryta jednodílnými střenkami z černého polymeru.

Tyto pistole se vyráběly ve 3 generacích. První generace byla značena dvojčíslím, např. Model 39 nebo 59. Druhá generace byla značena trojčíslím, např. 459 nebo 559. Generace třetí podle čísla výrobní varianty čtyřčíslím, např. 5903, 5904, 5905, 5906. Tento policejní model byl v USA nahrazen v roce 1999 pistolemi s lehčím polymerovým rámem výrobců Glock, Heckler&Koch apod. Tato pistole Smith&Wesson Model 5906 je v provedení se saténově matným povrchem a je v zánovním stavu. 

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 361


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Smith & Wesson Holding Corp., Springfield, MA, USA
 • Model, vzor 5906
 • Ráže 9 mm Luger
 • Hmotnost 1056 g
 • Délka 191 mm
 • Délka hlavně 102 mm
 • Zásobník vyjímatelný, schránkový, dvouřadý na 15 nábojů
 • Rok výroby 1989 - 1999
 • Stav 1
 • Povrch 95 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, belgická

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.