Pistole AMT Automag II 22 WMR

Pistole AMT Automag II 22 WMR

Další obrázky

Popis

Společnost Arcadia Machine&Tool, zkráceně AMT byla založena v roce 1977 ve městě Irwindale, California v USA.

Jejím výrobním programem byla v letech 1987 až 1998 výroba různých pistolí a klonů různých modelů ovšem z nerezavějící oceli. Firma se odvážně potýkala se složitými konstrukčními problémy a řešeními. Toto bylo ovšem finančně neúnosné a proto v roce 1988 firma zkrachovala. Ochrannou známku získala firma IAI ( Irwindale Arms Incorporated). Ta ji v roce 1998 prodala společnosti Galena Industries z Jižní Dakoty. Ta zbraně ve stylu AMT vyráběla až do roku 2001, kdy tuto společnost zakoupila firma Crusader Gun&Company z Houstonu v Texasu. Některé výrobky AMT byly donedávna ještě nabízeny firmou High Standard Manufacturing Company.

Pistole AMT Automag II byla prvním ze čtyř modelů vyráběných touto firmou. Dále byly vyráběny modely Grendel P 30, Excel Arms Accelerator a Kel–Tec PMR 30. Pistole Automag se však vyráběla i jako Automag III, první úspěšný model v ráži 30 Carbine. Dále jako Automag IV v ráži 45 Win. Magnum a Automag V v ráži 50 AE.

Při vývoji pistole AMT Automag II v ráži 22 WMR, u jehož zrodu stál Harry Sanford bylo nutno vyřešit několik problémů. Prvním z nich bylo zvětšení průměru nábojnice 22 WMR při výstřelu. Toto střelivo používá prachovou náplň s delším hořením a nábojnice se v nábojové komoře roztáhla natolik, že ji vytahovač nebyl schopen z nábojové komory uvolnit. Konstruktéři přistoupili k řešení pomocí regulátoru tlaku. Ten odebírá tlak prachových plynů šesti otvory v přechodovém kuželu hlaveň – nábojová komora a pomocí dalších 12 otvorů jej rozvádí v nábojové komoře. Tím tlak plynů působí na vnější plochu nábojnice. Ta se pak již nevydouvá a vytahovač ji spolehlivě vytáhne ven z nábojové komory. Tento regulátor o průměru 9 mm je nalisován v hlavni a přivařen. Poté je hlaveň opracována a tento regulátor tak tvoří nábojovou komoru hlavně. Dalším problémem bylo chlazení hlavně. To se zlepšilo vyfrézovaným okénkem v pouzdru závěru v jeho horní části, podobně jako u pistole Beretta M9.

Dalším zajímavým řešením pistole AMT Automag II je konstrukce zásobníku a jeho podavače. Ten je plastový, delšího tvaru a je tlačen vinutou pružinou kruhového průřezu v přední části zásobníku. Nedochází tak ke vzpříčení dlouhého náboje uvnitř zásobníku.

Pistole AMT Automag II pracuje na principu neuzamčeného závěru. Hlaveň je v těle uchycena pomocí kolíku jako u modelu Colt 1911, ovšem bez Browningovy vačky. Rozborka je tedy velice totožná s tímto modelem. Tělo pistole AMT Automag II je stejně jako závěr vyrobeno z nerezavějící oceli. Povrch těla je pískován se dvěma stupni drsnosti povrchu, závěr je pískován a leštěn. Design je velmi sportovní. Pistole AMT Automag II má velmi štíhlý tvar, rukojeť kryjí střenky z černého polymeru. Pistole AMT Automag II je osazena sportovním mikrometrickým hledím. Je ve velmi málo používaném stavu. Jedná se o velmi zajímavou pistoli v zajímavé ráži s hmotností pouhých 827 gramů.

14 800 Kč s DPH

nelze uplatnit DPH

Číslo zboží: 3151

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce AMT Irwindale, Calif. USA
 • Model, vzor Automag II
 • Ráže 22 WMR
 • Hmotnost 896 g
 • Délka 245 mm
 • Délka hlavně 154 mm
 • Zásobník vyjímatelný jednořadý na 8 nábojů
 • Rok výroby 1993
 • Stav 1
 • Povrch 97 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.