Pistole Mauser HSc 7,65mm Br

Pistole Mauser HSc 7,65mm Br

Další obrázky

Popis

Kompaktní pistole v tradiční špičkové výrobní kvalitě firmy Mauser.

Pistole Mauser HSc byla navržena Alexem Seidlem v letech 1935 – 1936 jako pistole určená pro civilní trh. Pan Seidel mimojiné s pány Hecklerem a Kochem založili po válce firmu Heckler&Koch. Později se pistole Mauser HSc dostala do výzbroje německého válečného námořnictva, armády, Luftwaffe a SS. Její název vychází z pojmenování systému natahování kohoutu Hahn Selbstspanner Pistole, varianta C. Pistole Mauser HSc se během II. Světové války vyráběly v 5 variantách v letech 1940 – 1945. Poválečná produkce v rážích 7,65 mm Br. nebo 9 mm Br., z níž pochází tato zbraň, probíhala v letech 1968 – 1977 v Oberndorfu v Německu.

Pistole Mauser HSc pracuje na principu neuzamčeného závěru brzděného vratnou pružinou. Ta je navlečena na hlavni, kterou k tělu pistole přidržuje západka, pomocí které se pistole Mauser HSc rozebírá. Stlačením výstupku západky umístěného v přední vnitřní části lučíku dojde k uvolnění hlavně a tím i pouzdra závěru, který je na hlavni navlečen.

Pistole Mauser HSc pracuje ve dvojčinném režimu spouště a bicího ústrojí. Bicí kohout je malých rozměrů, zpola skrytý avšak velmi dobře ovladatelný. Tím je dosaženo bezpečného nošení nabité zbraně nábojem v nábojové komoře. Jednořadý zásobník na 8 nábojů je umístěn v rukojeti pistole, která je kryta plastovými střenkami s logem firmy Mauser nebo střenkami dřevěnými s rybinovou řezbou. Náhradní zásobník s plastovou botkou zlepšuje úchop této kompaktní pistole. Jedná se o velmi kvalitně zpracovanou zbraň v tradičním pojetí výroby z německého Oberndorfu. Rozborka vybité pistole Mauser HSC se provádí natažením závěru, částečným vynětím a opětovným zatlačením prázdného zásobníku do zbraně. Tím dojde k uvolnění závěru, zajištěním zbraně a stlačením výstupku západky umístěné v přední vnitřní části lučíku. Bicí kohout musí zůstat v natažené poloze, jinak závěr nelze uvolnit. Poté mírným pohybem závěru vpřed a vzhůru dojde k jeho uvolnění. Hlaveň se vyjímá pohybem vpřed pomocí plechové patice neprodlouženého zásobníku, který se zahákne za spodní ozub hlavně v jejím začátku. Zborka probíhá zpětným postupem.

Pistole Mauser HSC se svými rozměry podobá velmi oblíbené pistoli Walther PP a proto je vhodná pro skryté nošení a sebeobranu. Ocení ji však již i sběratelé značky Mauser, neboť zánovních zbraní tohoto modelu na trzích ubývá. Tovární soustřel na 15 m je koncipován do 4 cm a dobrý střelec dosáhne se zbraní velmi dobrých výsledků i na 25 m. Konstrukce zbraně je velmi nadčasová, proto také z této zbraně vychází pistole Heckler&Koch 4.

Tato pistole Mauser HSc je ve stavu nové zbraně, je uložena v originálním obalu. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

8 700 Kč s DPH

nelze uplatnit DPH

Číslo zboží: 2922

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce Mauser Werke AG Oberndorf am Neckar SRN
 • Model, vzor HSc
 • Ráže 7,65 mm Br
 • Hmotnost 670 g
 • Délka 160 mm
 • Délka hlavně 85 mm
 • Zásobník vyjímatelný jednořadý na 8 nábojů
 • Rok výroby 1970
 • Stav 1
 • Povrch 99 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.