Pistole Smith&Wesson Model 459

Pistole Smith&Wesson Model 459

Další obrázky

Popis

Pracovní pistole za vynikající cenu.

Daniel Wesson a Horace Smith zahájili svoji spolupráci v roce 1852 při vývoji opakovací pistole s pákovým mechanismem. Pistole vynikala svojí rychlostí, ale firma nedosahovala obchodních úspěchů a tak ji prodali Oliveru Winchestrovi, u kterého Daniel Wesson zůstal pracovat. Princip opakovacího pákového mechanismu poté využíval u svých zbraní Winchester v roce 1866 a které jej poté proslavily. Svoji spolupráci obnovili Smith a Wesson při výrobě revolveru v roce 1856. Jednalo se o malý revolver na nábojnicové střelivo. Svého úspěchu dosáhl na celém světě a firma Smith & Wesson odstartovala svoje obchodní úspěchy. Oba majitelé si byli vědomi toho, že cesta k přední pozici na trhu vede v neustálé inovaci a vytváření nových patentů. Nová konstrukce revolveru vznikla v roce 1869 a model 3 byl v prodeji od roku 1870. Jednalo se o první velkorážný revolver, který si objednala US State  Cavalery  a také Ruská imperiální vláda. Ve věku 65 let Horace Smith z firmy odešel a svůj podíl prodal Danielu Wessonovi, který se tak stal jediným vlastníkem. V roce 1800 byla představena další vývojová řada revolverů. Jedním z nejznámějších revolverů je model 10 nazývaný též Military&Police, který sloužil v ozbrojených složkách téměř celého světa. První revolver na světě v nové ráži 357 Magnum byl představen v roce 1935 a v roce 1955 první pistole na světě pracující ve dvojčinném režimu. V roce 1956 byl představen první revolver v ráži 44 Magnum. Svoji neustálou inovací se i ve 21. století řadí firma Smith&Wesson ke světovým lídrům ve vývoji střelných zbraní.

V roce 1971 byla představena pistole Smith&Wesson model 59. Navazovala na úspěšný model 39 a měla již dvouřadý zásobník. Byla určena původně pro americké námořnictvo a v roce 1980 ji nahradila druhá generace této pistole, model 459. Tělo pistole je vyrobeno z černě eloxovaného duralu, závěr je ocelový, s černěným ( s modrým nádechem ) leštěným povrchem. Zásobník je dvouřadý na 14 nábojů. Pistole Smith&Wesson model 459 má plně stavitelné hledí s chránítkem, pojistka plnící zároveň funkci vypouštěcí páky kohoutu je oboustranná. Další ovládací prvky jsou shodné s ostatními služebními modely pistolí z této doby. Pistole Smith&Wesson model 459 se vyráběla do roku 1988.

Tato pistole Smith&Wesson model 459 je v často nošeném stavu, ovšem vnitřní ústrojí neodpovídá častému střílení, je velmi málo opotřebené a nepoškozené. Pistole je plně funkční a je vhodná jak k výcviku, tak k pracovní činnosti. Proto je také nabízena za velmi zajímavou cenu. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2773


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Smith&Wesson USA
 • Model, vzor 459
 • Ráže 9 mm Luger
 • Hmotnost 865 g
 • Délka 195 mm
 • Délka hlavně 100 mm
 • Zásobník dvouřadý na 14 nábojů
 • Rok výroby 1982
 • Stav 2
 • Povrch 80 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, belgická

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.