Pistole Walther PPS 9 Luger

Pistole Walther PPS 9 Luger

Další obrázky

Popis

O historii firmy Walther toho je na našich stránkách napsáno již hodně (stačí se podívat na jakýkoliv Walther PP, PPK nebo P.38). Pojďme se tedy podívat na její současnost.

V roce 2007 přichází Walther s touto pistolí Walther PPS. Jejím označením odkazuje na tradice ve značení svých pistolí (PP-Polizei Pistole), tentokráte s písmenem S – Schmall (úzký). Už to prozrazuje, že se jedná o superkompaktní pistoli s jednořadým zásobníkem určenou pro skryté nošení. Zbraň, dodávaná v rážích 9mm Luger a .40 S&W, byť je rozměrem blíže k Waltheru PPK, vychází konstrukčně z Waltheru P 99.

Pistole Walther PPS pracuje na principu využití zpětného rázu výstřelu s krátkým zákluzem hlavně, uzamykané hranolem nábojové komory do výhozného okénka. Blok nábojové komory má nahoře vybrání, které umožňuje vidět shora kus zadní části náboje, zasunutého v komoře a plní tedy roli jakéhosi vizuálního výstražníku. Odemykání závěru zajišťuje šikmý hák pod komorou a ocelová kulisa v těle zbraně. Teleskopické vratné ústrojí je opatřeno dvěma pružinami různých průměrů. 

Do plastového těla pistole Walther PPS je vsazen ocelový kontejner s integrovanými vodícími lištami závěru. V přední části obsahuje kontejner odpružený doraz hlavně s postranními hmatníky, rovněž odpruženou páku záchytu závěru, a spoušťový mechanismus podobný pistolím Glock. Stojina spouště v zadní části kontejneru funguje jako přerušovač, plechový výstupek vyhazovače je situován mezi vodícími lištami závěru.Tělo pistole Walther PPS je v přední části opatřeno lištou MIL-STD-1913 (Picatinny) s jedním ozubem. Pistole Walther PPS má předepínaný úderníkový bicí mechanismus. Sestava úderníku je v zadní části opatřena červeně zvýrazněným výstražníkem předepnutí mechanismu. Pistole Walther PPS nemá samostatnou mechanickou pojistku, jazýček spouště ale jistí kývavá páková pojistka a úderník jistí až do doby, než se úplně stlačí spoušť  automatická pojistka úderníková. Po nabití náboje do komory zůstane tedy úderník v předepnuté poloze, při stlačení spouště se nejprve stiskne jazýčková pojistka, pak se napíná úderník, až před jeho úplným napnutím se odjistí automatická pojistka úderníku a teprve pak dochází k výstřelu.

Pistole Walther PPS má přímý schránkový zásobník, který existuje ve třech verzích s různou výškou botky. Zásobník s nejnižší botkou pojme 6, se střední 7 a s nejvyšší celých 8 nábojů 9 mm Luger. Vyšší botky prodlužují současně přední hřbet rukojeti a zlepšují tak úchop zbraně. Záchyt zásobníku pistole Walther PPS je obdobný, jako u pistolí Walther P99, oboustranné hmatníky, které se k vypuštění zásobníku stlačují dolů, jsou ale prodlouženy až zhruba do poloviny délky lučíku. Rukojeť je opatřena výměnným hřbetem, který je dodáván ve třech velikostech. Pouzdro závěru a ostatní kovové součásti jsou povrchově ošetřeny procesem Tenifer, což jim dává extrémní odolnost proti oděru i proti korozi.

Tato pistole Walther PPS je v novém, nepoužitém stavu. Komplet obsahuje kufřík na zbraň, pistol, dva zásobníky (6 a 7 ran), tři výměnné hřbety, návod k použití a nástřelný terč.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2772


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Carl Walther Gmbh Sportwaffenfabrik Ulm SRN
 • Model, vzor PPS
 • Ráže 9 mm Luger
 • Hmotnost 635 g
 • Délka 161 mm
 • Délka hlavně 81 mm
 • Zásobník vyjímatelný na 6 resp. 7 nábojů
 • Rok výroby 2007
 • Stav 1 - nový
 • Povrch 100 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.