Pistole Walther P88 Compact 9 mm Luger

Pistole Walther P88 Compact 9 mm Luger

Další obrázky

Popis

Nedoceněná legenda v zánovním stavu.

Firma Carl Walther byla založena v roce 1886 ve městě Zella Mehlis v Německu. Prvotním zaměřením byla výroba loveckých a sportovních zbraní. Po roce 1908 se firma začala zabývat i výrobou samonabíjecích pistolí v rážích 6,35 mm Br. a 7,65 mm Br. V roce 1929 byla uvedením pistolí Walther PP a později PPK odstartována legendární historie této firmy díky úspěšnosti těchto zbraní.

Koncem druhé světové války byl závod v Zella Mehlis zničen Rudou armádou. Poválečná produkce firmy byla zahájena kompletací dílů v západoněmeckém Ulmu a v roce 1949 bylo již připraveno 1000 pistolí ke kompletaci. Pistole se však v Německu mohly vyrábět až v roce 1952. Proto se vyráběly licenčně ve francouzské firmě Manurhin pod tímto označením nebo pod označením Walther a ty se pouze kompletovaly v německém Ulmu. Modely PP a PPK  až do roku 1986.

Jednou z velmi zajímavých pistolí z produkce firmy Walther je pistole Walther P88. Byla vyvinuta v roce 1988 jako služební zbraň v plné velikosti bez využití kompozitů na těle pistole. Pouzdro závěru pistole Walther P88 je ocelové, tělo je vyrobeno z lehké slitiny. Hledí pistole je stranově stavitelné, pistole pracuje v režimu SA/DA. Pistole Walther P88 pracuje na principu uzamčeného závěru s krátkým zpětným pohybem hlavně, kde se hlaveň uzamyká ve výhozném oknu závěru. Snížení hlavně je provedeno pomocí jejího spodního šikmého ozubu, podobně jako u pistolí Sig Sauer P 226 a dále. Z této řady se inspirovala i vypouštěcí pákou kohoutu, která je oboustranná a navíc slouží zároveň jako vypouštěcí páka závěru z jeho zadní polohy při vyprázdněném zásobníku. Na straně levé pod toto pákou je aretační páka závěru jistící závěr v jeho zadní poloze při zásobníku vyjmutém. Před ní je pojistka, která při otočení dolů o 90 stupňů odaretuje závěr pro snadnou rozborku. Zbraň disponuje combatovým lučíkem a stavitelným dorazem spouště. Rukojeť pistole Walther P88 kryjí dvoudílné plastové střenky. Oboustranné vypouštěcí tlačítko zásobníku na 15 nábojů je umístěno v kořeni lučíku, ve spodní části těla pistole je umístěno oko závěsné šňůry. Pistole Walther P 88 disponuje velmi jemným chodem spouště. Jedná se o zbraň podle moderních požadavků ozbrojených složek z dob výroby celokovových zbraní, vysoce kvalitně zpracovanou a přesnou.

Přestože pistole P88 nebyla zavedena do výzbroje ozbrojených složek, byla jí vytýkána její velikost a také pořizovací cena. Vyráběla se až do roku 1996. To však již firma Walther vyvíjela a uvedla na trh (před rokem 1996, nikoli po, jak uvádí internet) kompaktní a vylepšený model Walther P88 Compact. Některé kusy nesou označení zkušebny z Ulmu již z roku 1993. Hlavním rozdílem je menší velikost při zachování kapacity zásobníku na 14 nábojů. Dále pevné hledí a způsob ovládání. Vypouštěcí páka závěru již není oboustranná a je těsně přimknuta k tělu pistole v provedení bez možnosti zachycení za oděv apod. Pojistka je již ve tvaru jako u některých modelů pistolí Smith&Wesson, ale je umístěna v zadní zúžené části závěru. Tak si pistole Walther P88 Compact ponechává štíhlý tvar. Je oboustranná a z modelů Walther PP a PPK  převzala funkci vypuštění nataženého kohoutu a blokaci zápalníku při jejím spuštění. Ostatní prvky pistole Walther P88 Compact, jako jsou lučík spoušť atd. zůstaly nezměněny. Jedná se o skutečně špičkovou kompaktní pistoli s moderními prvky, umístění oboustranné pojistky ve vybraném závěru nevadí při rychlém zamíření, žlábek na horní části závěru umožňuje použití nízkého hledí i mušky, na rozdíl od jiných zbraní, kde muška připomíná hák k pověšení na zeď. Design, štíhlost, velikost, ovládání, zpracování a úchop pistole Walther P88 Compact jsou prostě vynikající. Tato pistole Walther P88 Compact je zánovní, velmi málo střílená a nepoškozená. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2761


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Carl Walther Gmbh Sportwaffenfabrik Ulm SRN
 • Model, vzor P88
 • Ráže 9 mm Luger
 • Hmotnost 814 g
 • Délka 180 mm
 • Délka hlavně 95 mm
 • Zásobník vyjímatelný na 14 nábojů
 • Rok výroby 1994
 • Stav 1
 • Povrch 98 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. německá

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.