Pistole Llama Especial 22 LR

Pistole Llama Especial 22 LR

Další obrázky

Popis

Zmenšené provedení Coltu 1911 od vynikajícího španělského výrobce.

Společnost Llama-Gabilondo y Cia byla založena v roce 1904. Původní název zněl Gabilondo a Urresti. Sídlo společnosti bylo v Eibaru, ve španělském Baskicku a další pobočky se nacházely v Elgoibaru a Vitorii. Llama vyráběla revolvery v nízkých cenových hladinách a samonabíjecí pistole. S těmi dominovala na domácím španělském trhu. Velkou popularitu si však získaly i na evropském a latinskoamerickém trhu. Llama vyráběla pistole i podle jiných patentů ale také i pro jiné společnosti jako subdodávky. Po roce 1914 se situace obrátila a v roce 1915 se Llama smluvně zavázala Francii na výrobu 10 000 kusů pistolí Ruby. Proto byla nucena využít subdodávek dalších čtyř španělských výrobců. V roce 1919 byla představena nová pistole Bufalo inspirovaná FN 1910 a v roce 1925 Danton, který vycházel z FN 1910-22. V letech 1928 až 1933 vznikla pistole Ruby Plus Ultra navazující na model Ruby. V roce 1905 byla zahájena výroba revolverů na bázi Coltu 1905.

V roce 1932 byla zapsána ochranná známka Llama a modely Llama I a Llama II nahradily předcházející model Danton. Vyráběly se do roku 1954.

V letech 1933 až 1936 se pistole Llama vyvážely též pod názvem střelce a puškaře Taulera a v letech 1931 až 1954 též pod názvem Múgica. Jose Cruz Múgica byl majitelem továrny na výrobu brokovnic v Eibaru. V těchto letech byla zároveň odstartována výroba pistolí s označením Llama I až Llama XIX, která přetrvala do roku 1997. Souběžně s těmito modely byly v sedmdesátých letech vyvinuty armádní modely Omni I až Omni III. Mezitím se vyráběly i modifikované modely Llama Micro, Mini nebo Max. Samozřejmě v těchto letech byly vyráběny revolvery a to v počtu minimálně dvaceti modelových řad jakými byly Model 12 až 32, Comanche I až V nebo Štír a Piccolo.

Jak je výše uvedeno, pistole Llama byly kopiemi nebo klony Coltu 1911. Do této řady spadá i model Especial, zvaný též model XV. Tato pistolka v ráži 22 LR je zmenšené provedení Coltu 1911. Všechny ovládací prvky jsou totožné, závěr má ventilovanou záměrnou lištu a pistole je osazena továrními ergonomickými střenkami. Tato pistole Llama Especial je ve velmi zachovalém stavu v původní krabičce a jistě osloví příznivce devatenáctsetjedenáctek nebo malorážkových pistolí. Tato pistole Llama Especial je vzpomínkou na slavnou éru španělského výrobce, který spolu s ostatními krajany doplatil na investice španělských bank, které asijskou krizi přenesly domů, do kolébky španělského zbrojního průmyslu a podepsaly se tak na jeho konci. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2687


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce LLama Gabilondo y Cia Vitoria Španělsko
 • Model, vzor Especial
 • Ráže 22 LR
 • Hmotnost 616 g
 • Délka 160 mm
 • Délka hlavně 90 mm
 • Zásobník vyjímatelný na 8 nábojů
 • Rok výroby 1970
 • Stav 1
 • Povrch 95 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.