Pistole Tanfoglio P19 Gold Match 9 mm Luger

Pistole Tanfoglio P19 Gold Match 9 mm Luger

Další obrázky

Popis

Závodní pistole proslavené značky s polygonálním vývrtem v ráži 9 Luger.

Historie italské rodiny Tanfoglio sahá až do roku 1900, kdy se otec Giuseppeho Tanfoglia věnoval úpravě brokovnic a jejich zamykání. Prvním významným mezníkem bylo založení firmy SATA roku 1948 a její spojení s rodinou Sabatti, čímž vznikla produkce součástek brokovnic pro všechny výrobce zbraní sídlících v Tropmia valley. Roku 1953 firma SATA začala vyrábět první pistole v ráži 6.35 a .22lr. O pár let později se k nim přidala i výroba brokových kozlic. Na konci roku 1960 společnost SATA ukončila svoji produkci. Guiseppe Tanfoglio založil společnost, která nesla jeho jméno. Výrobu brokovnic a příslušenství k nim přenechal Tanfoglio rodině Sabatti a dále se věnoval pistolím. Během 60. let 20. století firma Tanfoglio vyráběla pistole v rážích 6.35mm, .22lr a 7,65mm, dále pak repliky derringerů se dvěma až čtyřmi hlavněmi a v neposlední řadě také double-action revolvery v ráži .32S&W. Tato produkce trvala až do roku 1992, kdy společnost ukončila svoji produkci, vzhledem ke změnám trhu v U.S.A.

Mezitím v roce 1969 bratři Lino, Marilena a Massimo založili novou společnost Fratelli Tanfoglio. Ta během 70. let 20. století vyráběla revolvery single-action v rážích .22lr a .22WMRa revolvery v ráži .38 special. V průběhu 70. let 20. století firma začala také s produkcí semi-auto pistolí v ráži .38 ACP, ta ale vydržela jen do začátku 80.let, kdy přišla firma s novým modelelm TA 90, který je základem dnešní produkce. V roce 1990 společnost Tanfoglio ukončila výrobu revolverů a derringerů a nyní se plně zaměřuje na samonabíjecí pistole různých ráží od .22lr až po .45ACP. Roku 1986 pak firma Tanfolgio začala s návrhy a výrobou pistolí určených na soutěžní disciplíny IPSC a IDPA, ve kterých tyto pistole vyhráli nejeden světový šampionát.

Tato pistole Tanfoglio P19 Gold Match je další ze série pistolí pro disciplíny IPSC a IDPA v ráži 9 mm Luger. Závěr je v černěném provedení a tělo je nerezové s leštěnými boky. Závěr má hmatníky v zadní, ale i přední části závěru, pro lepší možnosti natažení zbraně. Tělo pistole je v místě okolo lučíku zkoseno pod úhlem 45° pro lepší polohu ukazováku mimo spoušť, vzhledem k vyčnívajícímu čepu vypouštěcí páky závěru na pravé straně těla pistole. Jednostranné vypouštěcí tlačítko zásobníku velmi vystupuje z těla pistole, z důvodu combatového přebíjení a je umístěno na levé straně těla pistole. Ergonomická rukojeť pistole Tanfoglio P19 Gold Match je v zadní části zdrsněná a jsou na ní osazeny velmi kvalitní střenky z ořechového dřeva. Zásobníková šachta má velmi nízké tření a umožňuje tak velmi rychlé přebíjení. Samotné zásobníky jsou zespodu opatřeny hliníkovou ochrannou botkou, která zabraňuje poškození zásobníku při pádu. Velkou předností této pistole Tanfoglio P19 Gold Match je spoušť s velmi nízkým odporem, která je navíc i stavitelná, speciální druh páky pojistky a vypouštěcí páky závěru a v neposlední řadě pak stavitelné hledí. Pro zvýšení přesnosti a životnosti hlavně má hlaveň polygonální vývrt. Hlaveň je v přední části osazena závažím bez otvorů kompenzující zdvih hlavně. Tato pistole Tanfoglio P19 Gold Match je ve stavu nové zbraně v originálním obalu s návodem a náhradním zásobníkem. Povrch zbraně je nepoškozený. Pistole Tanfoglio P19 Gold Match je ideální zbraní jak pro začínající, tak i zkušené střelce disciplín IPSC a IDPA. Text a kontrola Jaroslav Dubský ml.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2628


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Tanfoglio Itálie
 • Model, vzor P19 Gold Match
 • Ráže 9 Luger
 • Hmotnost 1243 g
 • Délka 250 mm
 • Délka hlavně 150 mm
 • Zásobník vyjímatelný dvouřadý na 13 nábojů
 • Rok výroby 2002
 • Stav 1
 • Povrch 99 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.