Pistole Star Model 30 PK 9mm Luger

Pistole Star Model 30 PK 9mm Luger

Další obrázky

Popis

Spolehlivá služební pistole ve španělské kvalitě.

Baskický region a hlavně okolí Eibaru ve Španělsku bylo vždy legendou spojovanou se španělskou ocelí při výrobě zbraní. Vysoká kvalita zpracování a tradice jsou nejlepšími referencemi na zbraně vyráběné v tomto regionu. V 19. století zde pod značkou Star vyráběl předovky José Cruz Echeverria. V této tradici pokračovali jeho synové Julián a Bonifacio od roku 1905. Vyrobili pistoli model 1908 a model 1914. V roce 1910 Julián firmu opustil. Obchodnímu úspěchu napomohla i výroba pistolí Gabilondo Ruby a model 1 Militar pro francouzskou armádu během první světové války. Obchodní značka Star byla oficiálně zaregistrována v roce 1919. Výrobní produkci firmy Star lze rozdělit na éru klasickou do roku 1983 a éru moderní do roku 1997. Vzniklo tak mnoho zajímavých typů pistolí ve vynikající kvalitě ale také i jedinečná španělská ráže 9 mm Largo. Po asijské hospodářské krizi a investici do nových CNC strojů požádala firma Star o konkursní ochranu. Ve formě družstva se spojila s firmou Astra, ovšem ani to nepomohlo získat zpět investice a to i přes snahy odborů zachránit výrobu. A tak se po roce spolupráce v roce 1997 obě firmy ocitly v konkurzu. Výrobní zařízení byla zčásti prodána za účelem uspokojení pohledávek věřitelů.  V roce 2008 převzala práva na výrobu zbraní společnost Astra Arms založena italským podnikatelem Massimem Garbarinim a sídlí ve švýcarském Sionu.

V roce 1983 se firma Star vydala cestou návrhu vlastních modelů oproti předchozím rokům, kdy modely vycházely z amerických vzorů M1911 A1 apod. Vznikly tak modely 28, 30 a 31, které se vyráběly v letech 1983 – 1994. Po nich vznikla řada Firestar s modely M 40 v ráži 40S&W, M 43 v ráži 9x19 a M 45 v ráži 45 ACP. Vyráběly se až do roku 1994, kdy je nahradil model nový ultralehký model 205 Ultra Star. Vycházel z koncepce modelu 105, ale jeho prvky byly v mnohém revoluční. Pistole Star Model 205 Ultra Star se vyráběla do roku 1997.

Pistole Star model 30 M navazuje na předchozí model 28. Byla představena v roce 1990 a zavedena do výzbroje španělské policie a policie v Peru. Model 30 M byl základní verzí, která byla vylepšena modelem 30 PK. Ten je nepatrně kratší a má tělo vyrobené z lehké slitiny. Uzamčení pistole Star model 30 PK je provedeno pomocí Browningovy vačky se dvěma uzamykacími ozuby. Pistole Star model 30 PK pracuje v režimu SA/DA, pojistka je oboustraná a pistole dále disponuje pojistkou zásobníkovou. V zadní části závěru vpravo od kohoutu se nachází výstražník nabité zbraně. Dvouřadý zásobník je umístěn v šachtě, kterou kryjí dvoudílné střenky bez upínacích šroubů. Ty se vyjímají po stlačení pojistky ve hřbetu rukojeti společně s bicím ústrojí. Tato konstrukce byla inspirována švýcarskou služební pistolí Sig P210. Muška pistole Star model 30 PK je pevná, hledí je stranově stavitelné. Pistole má na světových fórech velmi kladné ohlasy a skutečně se jedná o služební pistoli s velmi kvalitním zpracování. Tato pistole Star model 30 PK je v zánovním stavu, v originálním obalu s náhradním zásobníkem a návodem na použití. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

12 700 Kč s DPH

nelze uplatnit DPH

Číslo zboží: 2623

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce Star Bonifacio Echeverria S.A. Španělsko
 • Model, vzor 30 PK
 • Ráže 9 Luger
 • Hmotnost 867 g
 • Délka 190 mm
 • Délka hlavně 95 mm
 • Zásobník vyjímatelný na 15 nábojů
 • Rok výroby 1992
 • Stav 1
 • Povrch 98 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.