Pistole Walther P88 9 mm Luger

Pistole Walther P88 9 mm Luger

Další obrázky

Popis

Vynikající služební pistole v plné velikosti.

Firma Carl Walther byla založena v roce 1886 ve městě Zella Mehlis v Německu. Prvotním zaměřením byla výroba loveckých a sportovních zbraní. Po roce 1908 se firma začala zabývat i výrobou samonabíjecích pistolí v rážích 6,35 mm Br. a 7,65 mm Br. V roce 1929 byla uvedením pistolí Walther PP a později PPK odstartována legendární historie této firmy díky úspěšnosti těchto zbraní.

Koncem druhé světové války byl závod v Zella Mehlis zničen Rudou armádou. Poválečná produkce firmy byla zahájena kompletací dílů v západoněmeckém Ulmu a v roce 1949 bylo již připraveno 1000 pistolí ke kompletaci. Pistole se však v Německu mohly vyrábět až v roce 1952. Proto se vyráběly licenčně ve francouzské firmě Manurhin pod tímto označením nebo pod označením Walther a ty se pouze kompletovaly v německém Ulmu. Modely PP a PPK  až do roku 1986.

Jednou z velmi zajímavých pistolí z produkce firmy Walther je pistole Walther P88. Byla vyvinuta v roce 1988 jako služební zbraň v plné velikosti bez využití kompozitů na těle pistole. Pouzdro závěru pistole Walther P88 je ocelové, tělo je vyrobeno z lehké slitiny. Hledí pistole je stranově stavitelné, pistole pracuje v režimu SA/DA. Pistole Walther P88 pracuje na principu uzamčeného závěru s krátkým zpětným pohybem hlavně, kde se hlaveň uzamyká ve výhozném oknu závěru. Snížení hlavně je provedeno pomocí jejího spodního šikmého ozubu, podobně jako u pistolí Sig Sauer P 226 a dále. Z této řady se inspirovala i vypouštěcí pákou kohoutu, která je oboustranná a navíc slouží zároveň jako vypouštěcí páka závěru z jeho zadní polohy při vyprázdněném zásobníku. Na straně levé pod toto pákou je aretační páka závěru jistící závěr v jeho zadní poloze při zásobníku vyjmutém. Před ní je pojistka, která při otočení dolů o 90 stupňů odaretuje závěr pro snadnou rozborku. Zbraň disponuje combatovým lučíkem a stavitelným dorazem spouště. Rukojeť pistole Walther P88 kryjí dvoudílné plastové střenky. Oboustranné vypouštěcí tlačítko zásobníku na 15 nábojů je umístěno v kořeni lučíku, ve spodní části těla pistole je umístěno oko závěsné šňůry. Pistole Walther P 88 disponuje velmi jemným chodem spouště. Jedná se o zbraň podle moderních požadavků ozbrojených složek z dob výroby celokovových zbraní, vysoce kvalitně zpracovanou a přesnou. Tato pistole Walther P88 je v používaném ale velmi zachovalém stavu, nepoškozená v originálním obalu s návodem, náhradním zásobníkem a nástřelným listem. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2534


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Carl Walther Gmbh Sportwaffenfabrik Ulm SRN
 • Model, vzor P88
 • Ráže 9 mm Luger
 • Hmotnost 877 g
 • Délka 185 mm
 • Délka hlavně 100 mm
 • Zásobník vyjímatelný na 15 nábojů
 • Rok výroby 1989
 • Stav 1
 • Povrch 97 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. německá

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.