Pistole ADP Mark II 9 mm Luger

Pistole ADP Mark II 9 mm Luger

Další obrázky

Popis

Jihoafrická zbrojovka Truvelo Armoury Division je známa po celém světě jako výrobce přesných hlavní a zejména pak sniperských pušek. 

Svoji výrobu zahájila v roce 1994. Své odstřelovačky dělí do dvou skupin. První v provedení CMS, Counter Measure Sniper na kratší vzdálenosti v kompaktních a skládacích provedeních pro boj ve městech a omezených prostorech v rážích 308 Win., 338 Lapua a 50 BMG. Dále pak na druhou skupinu pušek Long Range, určených pro střelbu na velké vzdálenosti v provedení AMR, Anti Materiál Rifles, protimateriálových pušek. Ty jsou vyráběny v rážích 14,5 x 114, 20 x 82 a 20 x 110 Hispano! Zbraně se vyznačují vysokou přesností a snadnou ovladatelností.

V roce 1991 vyvinul jihoafrický konstruktér Alex Du Plessis novou kompaktní pistoli určenou pro skryté nošení ve služebním i civilním sektoru. Ze zkratky Advanced Defensive Pistol nesla označení ADP. Prvotně ji vyráběla společnost Aserma v roce 1994 a její licenci zakoupilo i Tanfoglio, které ji vyrábělo pod označením P-25. Po počátečním nezájmu se výroby ujala právě výše uvedená firma Truvelo a pistole byla dovážena také ve větším množství do USA společností Wilson Combat. Vyráběla se v rážích 9 mm Br., 9 mm Luger, 40 S&W a 45 ADP. Od svého předchůdce Mark I se liší modernějším tvarem lučíku, odlehčeným tělem i závěrem v přední části a zlepšenými vodítky závěru. Pistole ADP Mark II pracuje na principu uzamčené hlavně pomocí tlaku prachových plynů, podobně jakou pistole Heckler &Koch P7 nebo jihoafrický Vektor CP1. Hlaveň je pevná, tělo pistole je polymerové s ocelovými vodítky závěru. Pistole ADP Mark II pracuje v režimu DAO. Dvouřadý zásobník v rukojeti je na 10 nábojů. Zásobníková pojistka je na straně levé a nad ní je umístěna oboustranná manuální pojistka blokující spoušťové ústrojí. V zadní části závěru pistole ADP Mark II se nachází výstražník. Ústí hlavně se závitem pro kompenzátor je opatřeno chránítkem. Hledí pistole je pevné. Rozměry pistole ADP Mark II v ráži 9 mm Luger jsou minimální a její hmotnost 551 g je neskutečně nízká. Jedná se opravdu o subkompaktní model určený k dlouhodobému skrytému nošení. Tato pistole ADP Mark II je nová v originálním obalu s náhradním zásobníkem, čištěním a olejem. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

19 800 Kč s DPH

nelze uplatnit DPH

Číslo zboží: 2329

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce Truvelo Armoury Division Lyttelton Jižní Afrika
 • Model, vzor Mark II
 • Ráže 9 mm Luger
 • Hmotnost 551 g
 • Délka 173 mm
 • Délka hlavně 107 mm
 • Zásobník vyjímatelný schránkový dvouřadý na 10 nábojů
 • Rok výroby 1995
 • Stav 1
 • Povrch 100 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. česká

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.