Pistole samonabíjesí Smith&Wesson model 52-2 38 Special

Pistole samonabíjesí Smith&Wesson model 52-2 38 Special

Další obrázky

Popis

Daniel Wesson a Horace Smith zahájili svoji spolupráci v roce 1852 při vývoji opakovací pistole s pákovým mechanismem. 

Pistole vynikala svojí rychlostí, ale firma nedosahovala obchodních úspěchů a tak ji prodali Oliveru Winchestrovi, u kterého Daniel Wesson zůstal pracovat. Princip opakovacího pákového mechanismu poté využíval u svých zbraní Winchester v roce 1866 a které jej poté proslavily. Svoji spolupráci obnovili Smith a Wesson při výrobě revolveru v roce 1856. Jednalo se o malý revolver na nábojnicové střelivo. Svého úspěchu dosáhl na celém světě a firma Smith & Wesson odstartovala svoje obchodní úspěchy. Oba majitelé si byli vědomi toho, že cesta k přední pozici na trhu vede v neustálé inovaci a vytváření nových patentů. Nová konstrukce revolveru vznikla v roce 1869 a model 3 byl v prodeji od roku 1870. Jednalo se o první velkorážný revolver, který si objednala US State  Cavalery  a také Ruská imperiální vláda. Ve věku 65 let Horace Smith z firmy odešel a svůj podíl prodal Danielu Wessonovi, který se tak stal jediným vlastníkem. V roce 1800 byla představena další vývojová řada revolverů. Jedním z nejznámějších revolverů je model 10 nazývaný též Military&Police, který sloužil v ozbrojených složkách téměř celého světa. První revolver na světě v nové ráži 357 Magnum byl představen v roce 1935 a v roce 1955 první pistole na světě pracující ve dvojčinném režimu. V roce 1956 byl představen první revolver v ráži 44 Magnum. Svoji neustálou inovací se i ve 21. století řadí firma Smith&Wesson ke světovým lídrům ve vývoji střelných zbraní.

Bullseye shooting je americký výraz pro střelbu na otočné terče v určitém časovém intervalu. Běžné ráže pro tuto střelbu jsou 22 LR a 32 S&W. Čím je větší průměr střely, tím je i vyšší pravděpodobnost výšebodového zásahu v terči. Čím nižší je rychlost střely, tím větší je její přesnost. Velmi oblíbené střely pro tuto disciplínu jsou se střižnou hranou, zvané wadcuttery, které zanechávají v papírovém terči přesný obrys a zisk bodů je evidentní. Smith&Wesson pro tuto disciplínu vyvinul pistoli odvozenou od slavného a velice oblíbeného modelu 39. Bylo to v roce 1961 a byla představena jako model 52 v ráži 38 Special. V roce 1963 byl tento model nahrazen modelem 52-1, který již pracoval pouze v režimu SA, na rozdíl od snadno změnitelného režimu SA/DA u modelu 52. V roce 1970 byla představena pistole Smith&Wesson model 52-2 s vylepšeným vytahovačem. Vyráběla se do roku 1993. Výroba byla obnovena v roce 2004 jako model 952 v ráži 9 mm Luger a s šestipalcovou hlavní v roce 2006. Podrobnosti o historii tohoto modelu a jeho používání u ozbrojených složek v USA by stačily na napsání malé knihy, viz internet.

Tato pistole Smith&Wesson model 52-2 byla vyrobena v roce 1980. Uzamčení hlavně již nepracuje na principu Browningovy vačky. V závěru a na hlavni je sice umístěn jeden uzamykací ozub, ovšem snížení hlavně je způsobeno pohybem hlavně vzad v šikmých vodících ozubech v těle pistole, kam zapadají šikmé ozuby hlavně.  Jedná se o systém, který pevně a přesně vede hlaveň a předurčuje tak tuto pistoli Smith&Wesson model 52-2 k velké přesnosti střelby. Závěr je dále doplněn v jeho zadní části jednostrannou pojistkou, která při spuštěném kohoutu a jejím přepnutí působí jako pojistka pádová. Vačka v ní umístěná oddálí kohout od zápalníku. Dále je pistole Smith&Wesson model 645 vybavena pojistkou zásobníkovou. Vypouštěcí páka závěru je umístěna klasicky na straně levé. Pistole Smith&Wesson model 52-2 již nemá dlaňovou pojistku. Hřbet rukojeti, která je u tohoto modelu kryt dřevěnými střenkami je osazen závažím. Jeho rastrový povrch zlepšuje úchop a závaží samo o sobě eliminuje zpětný ráz a zdvih hlavně po výstřelu. Proto je také střelba z pistole Smith&Wesson model 52-2 velice příjemná. Hledí pistole Smith&Wesson model 52-2 je stavitelné, terčové, zásobník je na 8 nábojů. Tato pistole Smith&Wesson model 52-2 je v zánovním stavu. Vodící drážky a hlaveň nenesou téměř žádné stopy opotřebení. Rukojeť a přední část závěru mají sice patinu od pouzdra, ale zbraň skutečně téměř nestřílela. Jedná se o pistoli vyrobenou ve ,,zlatých osmdesátých,,. Je vhodná zejména pro majitele revolverů, kteří chtějí vlastnit i pistoli a nezavádět do své výzbroje další odlišnou ráži střeliva. Běžně se obchoduje za 1100,- až 1800,- USD. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2302


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce S&W Springfield Mass. USA
 • Model, vzor 52-2
 • Ráže 38 Special
 • Hmotnost 1157 g
 • Délka 220 mm
 • Délka hlavně 130 mm
 • Zásobník vyjímatelný schránkový na 5 ran
 • Rok výroby 1980
 • Stav 1
 • Povrch 94 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. německá

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.