Pistole Star Firestar M 43 9 mm Luger

Pistole Star Firestar M 43 9 mm Luger

Další obrázky

Popis

Baskický region a hlavně okolí Eibaru ve Španělsku bylo vždy legendou spojovanou se španělskou ocelí při výrobě zbraní. 

Vysoká kvalita zpracování a tradice jsou nejlepšími referencemi na zbraně vyráběné v tomto regionu. V 19. století zde pod značkou Star vyráběl předovky José Cruz Echeverria. V této tradici pokračovali jeho synové Julián a Bonifacio od roku 1905. Vyrobili pistoli model 1908 a model 1914. V roce 1910 Julián firmu opustil. Obchodnímu úspěchu napomohla i výroba pistolí Gabilondo Ruby a model 1 Militar pro francouzskou armádu během první světové války. Obchodní značka Star byla oficiálně zaregistrována v roce 1919. Výrobní produkci firmy Star lze rozdělit na éru klasickou do roku 1983 a éru moderní do roku 1997. Vzniklo tak mnoho zajímavých typů pistolí ve vynikající kvalitě ale také i jedinečná španělská ráže 9 mm Largo. Po asijské hospodářské krizi a investici do nových CNC strojů požádala firma Star o konkursní ochranu. Ve formě družstva se spojila s firmou Astra, ovšem ani to nepomohlo získat zpět investice a to i přes snahy odborů zachránit výrobu. A tak se po roce spolupráce v roce 1997 obě firmy ocitly v konkurzu. Výrobní zařízení byla zčásti prodána za účelem uspokojení pohledávek věřitelů.  V roce 2008 převzala práva na výrobu zbraní společnost Astra Arms založena italským podnikatelem Massimem Garbarinim a sídlí ve švýcarském Sionu.

V roce 1983 se firma Star vydala cestou návrhu vlastních modelů oproti předchozím rokům, kdy modely vycházely z amerických vzorů M1911 A1 apod. Vznikly tak modely 28, 30 a 31, které se vyráběly v letech 1983 – 1994. Po nich vznikla řada Firestar s modely M 40 v ráži 40S&W, M 43 v ráži 9x19 a M 45 v ráži 45 ACP. Vyráběly se až do roku 1994, kdy je nahradil model nový ultralehký model 205 Ultra Star. Vycházel z koncepce modelu 105, ale jeho prvky byly v mnohém revoluční. Pistole Star Model 205 Ultra Star se vyráběla do roku 1997.

Pistole Star Firestar M 43 byla konstruována pro skryté nošení jako subcompakt a pracuje na principu uzamčeného závěru s krátkým zpětným pohybem hlavně. Ta se uzamyká pomocí tří uzqamykacích ozubů na hlavni do pouzdra závěru a její snížení je zabezpečeno použitím klasické Browningovy vačky, tedy spíše její modifikace totožné s ČZ 75.  Hlaveň již není kuželová, na rozdíl od předchozích modelů. Závěr pistole Star Firestar M 43 s pevnými mířidly je ocelový v černěném matném provedení.  V jeho zadní části je umístěna oboustranná manuální pojistka blokující úderník. Zbraň je vybavena i zásobníkovou pojistkou. Tělo pistole je ocelové také v černěném matném provedení. Pistole Star Firestar M 43 pracuje v režimu SA. Vypouštěcí páka závěru je na straně levé a pod ní je v kořeni lučíku umístěno oválné vypouštěcí tlačítko zásobníku. Pistole má velmi štíhlé tělo. Vzhledem k tomu, že pistole Star Firestar M 43 používá jednořadý zásobník, mohlo být tělo ještě štíhlejší, ale byl zvolen kompromis. Rukojeť kryjí gumové střenky. Její úchop je velmi příjemný.  Jedná se o velice kvalitní Eibarskou pistoli za výbornou cenu. Ke zbrani náleží druhý zásobník, přestože není na fotografiích. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

9 950 Kč s DPH

nelze uplatnit DPH

Číslo zboží: 2248

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce Star Bonifacio Echeverria S.A. Španělsko
 • Model, vzor Firestar M 43
 • Ráže 9 mm Luger
 • Hmotnost 873 g
 • Délka 160 mm
 • Délka hlavně 82 mm
 • Zásobník schránkový vyjímatelný na 7 nábojů
 • Rok výroby 1989
 • Stav 1
 • Povrch 94 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. španělská

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.