Pistole IAI Hardballer Long Slide 45 ACP

Pistole IAI Hardballer Long Slide 45 ACP

Další obrázky

Popis

Irwindale Arms Inc. (IAI) byla založena v roce 1988 Harry W. Sanfordem jako souputník a později i následovatel Arcadia Machine and Tools Inc. (AMT) vlastněné jeho manželkou. Obě firmy se věnovaly produkci pistolí z nerezavějící oceli.

Své jméno dostala pistole Hardballer podle kulatého nosu celoplášťové 230 grainové střely ve standardním náboji 45 ACP. Nejprve krátce firmou AMT a později IAI vyráběná pistole Hardballer patří mezi konstrukce postavené Harrym Sanfordem čistě na platformě 1911. A to tak, že všechny díly jsou zaměnitelné bez větších problémů se všemi standardními 1911 A1. Pistole Hardballer však kromě nerezového provedení nabízí řadu tehdy velmi nadstandardních prvků jako prodloužené ovládací páky, mikrometrická mířidla, široká spoušť či prodloužený „bobří ocas“, což jí propůjčuje vzhled vyladěné sportovní zbraně. Pistole IAI Hardballer byla vyráběna v ráži 45 ACP se dvěma délkami hlavní a to od roku 1977 s 5“ a v roce 1980 představnou verzí Hardballer Long Slide s délkou 7“. Nehynoucí sláva byla pistoli IAI Hardballer Long Slide zajištěna filmovými tvůrci, když jí svěřili v roce 1984 po boku Arnolda Schwarzeneggera jednu z hlavních rolí ve filmu Terminátor. Hardballer si také zachovává všechny charakteristiky 1911, tedy funkci uzamčení do ozubů v pouzdře závěru s krátkým zpětným pohybem hlavně a jednořadý zásobník v rukojeti. Tato pistole IAI Hardballer Long Slide je ve stavu lehce použité (minimálně střílené) zbraně.

Pistole AMT a IAI byly od samého počátku určeny spíše ke střelbě pro zábavu či k lovu, než k sebeobraně a skrytému nošení. Tomu odpovídal jak výběr ráží, tak počty vyrobených kusů. Tyto vlastnosti z nich dnes dělají sběratelsky velmi zajímavé zbraně. Text a kontrola Ondřej Vyleta

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2099


Skladem: 0 kusů

Základní informace

  • Výrobce Irwindale Arms Inc, Irwindale, California, USA
  • Model, vzor Hardballer Long Slide
  • Ráže .45 ACP
  • Stav 1
  • Povrch 94 %
  • Vývrt zrcadlový

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.