Pistole AMT Automag V 50 AE

Pistole AMT Automag V 50 AE

Další obrázky

Popis

Společnost Arcadia Machine&Tool, zkráceně AMT byla založena v roce 1977 ve městě Irwindale, California v USA. 

Jejím výrobním programem byla v letech 1987 až 1998 výroba různých pistolí a klonů různých modelů ovšem z nerezavějící oceli. Firma se odvážně potýkala se složitými konstrukčními problémy a řešeními. Toto bylo ovšem finančně neúnosné a proto v roce 1988 firma zkrachovala. Ochrannou známku získala firma IAI ( Irwindale Arms Incorporated). Ta ji v roce 1998 prodala společnosti Galena Industries z Jižní Dakoty. Ta zbraně ve stylu AMT vyráběla až do roku 2001, kdy tuto společnost zakoupila firma Crusader Gun&Company z Houstonu v Texasu. Některé výrobky AMT byly donedávna ještě nabízeny firmou High Standard Manufacturing Company.

Pistole AMT Automag II byla prvním ze čtyř modelů vyráběných touto firmou. Dále byly vyráběny modely Grendel P 30, Excel Arms Accelerator a Kel–Tec PMR 30. Pistole Automag se však vyráběla i jako Automag III, první úspěšný model v ráži 30 Carbine. Dále jako Automag IV v ráži 45 Win. Magnum a Automag V v ráži 50 AE.

Při vývoji pistole AMT Automag V stál samozřejmě v čele Harry Sanford. Pistole využívá stejné tělo jako Automag IV. Pistole AMT Automag V pracuje na principu uzamčeného závěru s krátkým zpětným pohybem hlavně. Systém je téměř totožný s modelem Colt 1911. Rozborka je tedy velice totožná s tímto modelem. Tělo pistole AMT Automag V je stejně jako závěr vyrobeno z nerezavějící oceli. Povrch těla je pískován, závěr je pískován a leštěn.  Závěr má v horní části vyfrézovány 2 podélné otvory, do nichž ústí vždy dva a dva otvory z hlavně působící jako kompenzátor, eliminující zdvih hlavně při výstřelu. Pojistka umístěná na levé straně blokuje zápalník a při jejím zajištění lze bezpečně vypustit kohout. Design je velmi sportovní. Pistole AMT Automag V má velmi štíhlý tvar, rukojeť kryjí střenky z černého polymeru. Pistole AMT Automag V je osazena sportovním mikrometrickým hledím. Je ve velmi málo používaném stavu. Jedná se o velmi zajímavou pistoli v zajímavé ráži. Bylo vyrobeno pouze 3000 ks a proto je velmi vyhledávanou pistolí mezi střelci a sběrateli. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 1915


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce AMT Irwindale Cal. USA
 • Model, vzor Automag V
 • Ráže 50 AE
 • Hmotnost 1393 g
 • Délka 270 mm
 • Délka hlavně 170 mm
 • Zásobník vyjímatelný jednořadý na 5 nábojů
 • Rok výroby 1993-1994
 • Stav 1
 • Povrch 98 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, česká 2015

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.