Pistole Vektor CP-1 9 mm Luger

Pistole Vektor CP-1 9 mm Luger

Další obrázky

Popis

Společnost Denel SOC Ltd. vznikla v roce 1991 oddělením od společnosti Armscor. Působí jako státní průmyslová společnost spadající pod ministerstvo průmyslu ve městě Centurion v Jižní Africe.

Společnost je rozdělena do pěti výrobních divizí podle svých zaměření. Výjimečnými výrobky firmy Denel jsou rakety Umkhonto, protitankové střely Makopa, houfnice G6 a G5 a odpalovací a sledovací raketové systémy.

Jednou z výše zmíněných divizí je společnost Denel Land Systems zabývající se výrobou pozemních zbraní. Pod tuto společnost přešla se svým výrobním programem i firma Lyttleton Engineering Works, která zahájila výrobu pistole Vektor CP 1 a tato pistole se dále vyráběla ve firmě DLS. Pistole Vektor CP 1 byla vyvinuta pro skryté nošení zvláštními složkami a pro civilní použití. Pistole Vektor CP 1 má ultramoderní sci-fi design. Právě oblé tvary ji předurčují pro pohodlné skryté nošení. Pistole Vektor CP 1 se vyráběla v ráži 9 mm Luger a v Itálii byla uváděna na trh v ráži 9 x 21 IMI. Uvažovalo se i o výrobě v ráži 40 S&W pod označením Vektor CP 1N, ovšem k této realizaci již nedošlo. Velké množství pistolí Vektor CP 1 bylo prodáno do USA. Tam vzniklo podezření na špatnou funkci pádové pojistky a proto byly některé zbraně staženy z oběhu. Firma Denel ale žádné závady neshledala a aby se vyhnula soudním sporům, nabídla zákazníkům finanční kompenzaci za jejich zbraně a ukončila výrobu pistoli Vektor CP 1.

Pistole Vektor CP 1 pracuje na principu uzamčeného závěru pomocí tlaku prachových plynů působící na píst umístěný v závěru. Při složené zbrani je jeho poloha pod hlavní. Tlak plynů je odebírán z hlavně v místě přechodového kuželu nábojové komory. Plyny tlačí na píst směrem dopředu a tím zamykají zbraň při tendenci pohybu závěru směrem vzad. Pistole má díky této konstrukci velmi malé rozměry a nízkou hmotnost na to, že používá ráži 9 mm Luger, pro kterou je nutno již používat systém uzamčení závěru. Právě pro absenci tohoto řešení bylo např. u pistole Walther PP Super použito v roce 1972 méně výkonného náboje 9 x 18 Police. Tělo pistole Vektor CP 1 je vyrobeno z polymeru, závěr je ocelový. Hlaveň má polygonální vývrt. Muška je označena bílou tečkou pro snadnější zamíření. Pistole je vybavena pojistkou v přední části lučíku a dále spoušťovou pojistkou umístěnou v přední části spouště. Pistole Vektor CP 1 má hlaveň s polygonálním vývrtem, předurčujícím dlouhou životnost zbraně. Pistole Vektor CP 1 pracuje v jednočinném režimu se skrytým kladívkem. Pozorní čtenáři našich stránek jistě vědí, že tento vynález patří českému konstruktérovi Františku Myškovi ze strakonické zbrojovky z roku 1936 a použitý poprvé u pistole ČZ vz.36 v ráži 6,35 mm Br. Pistole Vektor CP 1 má v ergonomické rukojeti umístěný zásobník s botkou prodlužující rukojeť na 13 nábojů.

Tato pistole Vektor CP 1 je v zánovním stavu, nepoškozená, s náhradním zásobníkem a čištěním v originální plastové kazetě. Pistole Vektor CP 1 se objevuje pouze zřídka na trzích a pro svoje kvality a svůj osud je vysoce ceněna u střelecké veřejnosti. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 163


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Denel Land Systems, Centurion, Jižní Afrika
 • Model, vzor CP 1
 • Ráže 9 mm Luger
 • Hmotnost 720 g
 • Délka 177 mm
 • Délka hlavně 100 mm
 • Zásobník vyjímatelný, schránkový, dvouřadý na 13 nábojů
 • Rok výroby 1976 - 2001
 • Stav 1
 • Povrch 99 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, německá

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.