Pistole Dreyse M 1907 7,65 mm Br

Pistole Dreyse M 1907 7,65 mm Br

Další obrázky

Popis

V letech 1829 -1830 vyvinul Nikolaus Dreyse svoji jehlovku a roku 1840 se stal jejich dodavatelem pro německou armádu. Zbraně vyráběl ve vlastním závodě.

Vítězství v prusko-rakouské válce v roce 1866, přičítáno jehlovkám systému Dreyse, vyneslo rodině povýšení do šlechtického stavu. Po jeho smrti se ujal vedení firmy postupně jeho syn Franz von Dreyse a jeho vnuk Nikolaus von Dreyse. Doba se změnila a Nikolaus, toho jména druhý, přetvořil rodinný podnik v Sömmerdě na akciovou společnost s názvem Továrna na munici a zbraně, a.s., dříve von Dreyse (Munitions- und Waffenfabrik A. G., vormals von Dreyse). Nepodařilo se mu získat dostatečný kapitál a roku 1898 prodal továrnu právě založené firmě Rýnská továrna na kovové zboží a stroje a.s. (Rheinische Metallwaaren & Maschinenfabrik, A.G.) se sídlem v Düsseldorfu. Hlavní výrobní program tvořila děla a dělostřelecká munice. V rámci této společnosti se výrobou ručních zbraní i nadále zabývalo takzvané oddělení Sömmerda, v jehož čele stanul v roce 1905 Louis Schmeisser.

   Schmeisser zkonstruoval pistoli na náboj 7,65 mm Browning, která dostala název Dreyse model 1907. Označení vzniklo částečně z úcty k zakladateli firmy, určitě však pro zvýšení prodejnosti zbraně. Jisté je že na jejím vývoji se žádný Dreyse nepodílel. Pistole Dresye 1907 má neuzamčený závěr a vyznačuje se sklopným pouzdrem závěru. Bicí ústrojí má přímoběžný úderník. Pistole je opatřena pojistkou, která blokuje pohyb záchytu úderníku.

   Pistole Dreyse 1907 zavedlo do své výzbroje saské četnictvo a v době nedostatku zbraní za I. světové války je ve velkém nakupovala německá a rakousko-uherská armáda. Tato pistole Dreyse 1907 byla vyrobena v roce 1916 a spadá do přibližné oblasti výrobních čísel 62000 – 196000, ve které se vyskytují pistole z výzbroje německé armády, avšak nenese přejímací značku. Je pravděpodobné, že si ji pořídil z vlastních prostředků nějaký důstojník, neboť prodej zbraní civilním osobám byl velmi omezen.

   Tato pistole Dreyse 1907 je označena třemi otisky značky Koruna/N. Povrch této pistole Dreyse 1907 vykazuje původní černění, poseté drobnými ostrůvky vzdušné koroze. Tato pistole Dreyse 1907 má lesklou hlaveň a je plně funkční. Původní zásobník je vpředu opatřen prodlouženou patkou, která slouží k usnadnění demontáže zbraně.

   Tato pistole Dreyse 1907 potěší sběratele pistolí z období první světové války. Text a kontrola Jan Balcar.

 

 

 

 

 

 

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 148


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Rheinische Metallwaaren&Maschinenfabrik AG Německo
 • Model, vzor Dreyse 1907
 • Ráže 7,65 mm Br.
 • Hmotnost 680 g
 • Délka 160mm
 • Délka hlavně 91 mm
 • Zásobník vyjímatelný, schránkový, jednořadý na 7 nábojů
 • Rok výroby 1916
 • Stav 2
 • Povrch 85 %
 • Vývrt lesklý
 • Zkušební značka C.I.P. ne

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.