Pistole Mauser Parabellum 9 mm Luger

Pistole Mauser Parabellum 9 mm Luger

Další obrázky

Popis

Historie pistole P.08 sahá do roku 1898, kdy Georg Luger na základě Borchardtovy pistole C93 zkonstruoval legendární pistoli Parabellum.

Její výrobu zahájila firma DWM, od roku 1910 byla vyráběna pro potřeby německé armády v Královské továrně na pušky v Erfurtu. Po první světové válce byla výrobní linka z erfurtského arzenálu předána nuceně firmě Simson & Co. V Suhlu, která pistole vyráběla až do roku 1933. Následně byla výroba pistole P.08 zavedena ve firmě Mauser, která ji vyráběla až do roku 1942. Nejvzácnější pistole P.08 vyráběla firma Krieghoff v Suhlu, která byla výhradním dodavatelem Luftwaffe. V letech 1935 – 1945 vyrobila jen okolo 12.000 pistolí P.08, což představuje Mauserovu měsíční produkci.

Pistole P.08 má uzamčený závěr s krátkým zpětným pohybem hlavně. Uzamčení je provedeno soustavou pák, které se v okamžiku výstřelu nacházejí v mrtvé poloze. K odemčení závěru dochází vychýlením středního bodu kloubu nárazem do křivkové plochy na těle pistole. Kromě střenek jsou všechny díly pistole P.08 vyrobeny z oceli. Střenky mohou být dřevěné, případně plastové.

Americký obchodník a milovník zbraní Sam Cummings, zástupce firmy Interarmco, hledal v 60. letech po světě možnost znovuzavedení výroby pistolí Parabellum. Jediná částečně zachovaná výrobní linka se nacházela ve zbrojovce W+F ve švýcarském Bernu. Cummings oslovil Dr. Gmindera z vedení firmy Mauser, který následně vstoupil do jednání se Švýcary. Firma Mauser odkoupila v roce 1967 výrobní zařízení a pod vedením Dr. Gmindera byla zahájena výroba pistolí. Pistole první generace se dostaly na trh v roce 1970 a odpovídaly zjednodušenému švýcarskému modelu 06/29. Zbraně měly z počátku hlavně v ráži 7,65 mm Luger o délce 120 nebo 150 mm. Později byla zavedena výroba pistolí v ráži 9 mm s délkou hlavně 100 mm a 150 mm. O dva roky později přišly na trh pistole druhé generace, které se vyznačují  návratem ke klasickému vzhledu. Postupně došlo ke změně tvaru těla pistole a ovládacích prvků.

Tato pistole Mauser Parabellum druhé generace je osazena hlavní ráže 9 mm Luger o délce 100 mm. Hledí je pevné, na zadním článku kloubu. Zbraň má dlaňovou pojistku a velmi pěkně vyladěnou spoušť. Pistole Mauser Parabellum je nová, nestřílená. Černění je ve stavu 99 % z důvodu, že dlouhodobým uskladněním vznikly drobné stopy koroze na okraji mušky a v přední horní části lučíku a na ovládacích prvcích. Vývrt  je 100%.  Pistole je v originálním továrním obalu s náhradním zásobníkem, vytěrákem a nástřelným terčem. Pistole Mauser Parabellum je označena platnou ověřovací značkou státní zkušebny SRN (CIP) z roku 1972. Pistole Mauser Parabellum je lahůdkou pro systematického sběratele pistolí z produkce firmy Mauser. Text Jan Balcar, kontrola Jaroslav Dubský.

 

 

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 1461


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Mauser Werke 7238 Oberndorf am Neckar SRN
 • Model, vzor Parabellum
 • Ráže 9 mm Luger
 • Hmotnost 901 g
 • Délka 210 mm
 • Délka hlavně 100 mm
 • Zásobník vyjímatelný jednořadý na 8 nábojů
 • Rok výroby 1972
 • Stav 1
 • Povrch 99 %
 • Vývrt nový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, německá

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.