Pistole Erma EP 452 22 LR

Pistole Erma EP 452 22 LR

Další obrázky

Popis

Pistole Erma EP 452 je samonabíjecí pistole určená pro rekreační střelbu volně kopírující další oblíbené a hojně reprodukované téma - pistole Colt 1911. 

Vzhledově stejné pistole se vyráběly jako EP 457 v ráži 7,65mm Br. a EP 459 v ráži 9mm Br.  Erma Werke v Dachau byla nástupce v roce 1948 na rozkaz okupačních vojsk zničené továrny Erfurter Maschinen- und Werkzeugfabrik (Erma) B.Geipel GmbH založené Bertholdem Geipelem v roce 1922 v Erfurtu. V poválečné historii se Erma zaměřovala spíše na silnou stránku své předválečné a válečné produkce a tou byla rozmanitá paleta malorážkových zbraní a vložných hlavní. Po finančním vyčerpání v polovině 50-tých let vývojem nového samopalu pro Spolkovou policii a armádu, kterému se však, v konkurenci firem jako Walther, nepodařilo navázat na úspěchy předválečného EMP či MP 38, byla převzata americkou společností Fiberglide z koncernu Lear Siegler, Inc.. Ve výrobě sportovních a rekreačních zbraní pod značkou Erma se pokračovalo dál až do roku 1997 kdy byl vyhlášen bankrot. Převzetím firmou Suhler Jagd- und Sportwaffen GmbH patřící do skupiny Steyr-Mannlicher v roce 1998 značka Erma zanikla.

Tato pistole Erma EP 452 byla dle zkušební značky vyrobena v roce 1983. Pistole Erma EP 452 je v ráži .22 LR a kopíruje svůj vzor pouze tvarem, jedná se tedy o pistoli klasického eibarského typu. Systém pistole Erma EP 452 je neuzamčený a konstrukčně připomíná spíše Walther PP. Hlaveň pistole  Erma EP 452 je pevně vsazená v těle pistole a přes pružinu se na ní zatažením dozadu navléká pouzdro závěru. Oproti svému vzoru je pistole Erma EP 452 bez dlaňové pojistky a záchyt zásobníku se uvolňuje zespoda u ústí zásobníkové šachty. Spoušťový mechanismus pistole Erma EP 452 je klasický DA s jednoduchou pojistkou. Tělo zbraně je ze lehké slitiny obsahuje jednořadý, schránkový, odnímatelný zásobník na 8 nábojů a boky rukojeti pistole Erma EP 452 jsou opatřeny pěknými dřevěnými střenkami s jemnou rybinou a zlatým medailonkem s logem firmy Erma.

Tato pistole Erma EP 452 je v zánovním  stavu. Pouzdro závěru stejně jako tělo zbraně jsou opatřeny černou povrchovou úpravou na hranách v přední části mírně otřelou. Vývrt hlavně je zrcadlově lesklý bez větších známek použití.  Dřevěné střenky této pistole Erma EP 452 nemají známky použití.

 

6 900 Kč s DPH

nelze uplatnit DPH

Číslo zboží: 145

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce Erma Werke AG, Dachau SRN
 • Model, vzor EP 452
 • Ráže 22 LR
 • Hmotnost 1000 g
 • Délka 160 mm
 • Délka hlavně 82 mm
 • Zásobník vyjímatelný, schránkový, jednořadý na 8 nábojů
 • Rok výroby 1988
 • Stav 1
 • Povrch 95 %
 • Vývrt zrcadlový

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.