Pistole Erma EP 452 22 LR

Pistole Erma EP 452 22 LR

Další obrázky

Popis

Pistole Erma EP 452 je samonabíjecí pistole určená pro rekreační střelbu volně kopírující další oblíbené a hojně reprodukované téma - pistole Colt 1911. Vzhledově stejné pistole se vyráběly jako EP 457 v ráži 7,65 mm Br. a EP 459 v ráži 9 mm Br.

Erma Werke v Dachau byla nástupce v roce 1948 na rozkaz okupačních vojsk zničené továrny Erfurter Maschinen- und Werkzeugfabrik (Erma) B.Geipel GmbH založené Bertholdem Geipelem v roce 1922 v Erfurtu. V poválečné historii se Erma zaměřovala spíše na silnou stránku své předválečné a válečné produkce a tou byla rozmanitá paleta malorážkových zbraní a vložných hlavní. Po finančním vyčerpání v polovině 50. let vývojem nového samopalu pro Spolkovou policii a armádu, kterému se však, v konkurenci firem jako Walther, nepodařilo navázat na úspěchy předválečného EMP či MP 38, byla převzata americkou společností Fiberglide z koncernu Lear Siegler, Inc.. Ve výrobě sportovních a rekreačních zbraní pod značkou Erma se pokračovalo dál až do roku 1997 kdy byl vyhlášen bankrot. Převzetím firmou Suhler Jagd- und Sportwaffen GmbH patřící do skupiny Steyr-Mannlicher v roce 1998 značka Erma zanikla.

Tato pistole Erma EP 452 byla dle zkušební značky vyrobena v roce 1983. Pistole Erma EP 452 je v ráži .22 LR a kopíruje svůj vzor pouze tvarem, jedná se tedy o pistoli klasického eibarského typu. Systém pistole Erma EP 452 je neuzamčený a konstrukčně připomíná spíše Walther PP. Hlaveň pistole  Erma EP 452 je pevně vsazená v těle pistole a přes pružinu se na ní zatažením dozadu navléká pouzdro závěru. Oproti svému vzoru je pistole Erma EP 452 bez dlaňové pojistky a záchyt zásobníku se uvolňuje zespoda u ústí zásobníkové šachty. Spoušťový mechanismus pistole Erma EP 452 je klasický DA s jednoduchou pojistkou. Tělo zbraně je ze lehké slitiny obsahuje jednořadý, schránkový, odnímatelný zásobník na 8 nábojů a boky rukojeti pistole Erma EP 452 jsou opatřeny pěknými dřevěnými střenkami s jemnou rybinou a zlatým medailonkem s logem firmy Erma.

Tato pistole Erma EP 452 je v ještě slušném, použitém stavu. Pouzdro závěru stejně jako tělo zbraně jsou opatřeny černou povrchovou úpravou na hranách a exponovaných částech dost opotřebenou a obnovenou. Vývrt hlavně je zrcadlově lesklý bez větších známek použití.  Dřevěné střenky této pistole Erma EP 452 oproti tomu téměř nemají známky použití.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 14


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Erma Werke AG, Dachau, SRN
 • Model, vzor EP 452
 • Ráže 22 LR
 • Hmotnost 1000 g
 • Délka 160 mm
 • Délka hlavně 3,2"/82 mm
 • Zásobník odnímatelný, schránkový, jednořadý na 8 nábojů
 • Rok výroby 1983
 • Stav 3
 • Povrch 65 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, Německo

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.