Pistole P.08 Erfurt 9 mm Luger

Pistole P.08 Erfurt 9 mm Luger

Další obrázky

Popis

Historie pistole P.08 sahá do roku 1898, kdy Georg Luger na základě Borchardtovy pistole C93 zkonstruoval legendární pistoli Parabellum. 

Její výrobu zahájila firma DWM, od roku 1910 byla vyráběna pro potřeby německé armády v Královské továrně na pušky v Erfurtu. Po první světové válce byla výrobní linka z erfurtského arzenálu předána nuceně firmě Simson & Co. V Suhlu, která pistole vyráběla až do roku 1933. Následně byla výroba pistole P.08 zavedena ve firmě Mauser, která ji vyráběla až do roku 1942. Nejvzácnější pistole P.08 vyráběla firma Krieghoff v Suhlu, která byla výhradním dodavatelem Luftwaffe. V letech 1935 – 1945 vyrobila jen okolo 12.000 pistolí P.08, což představuje Mauserovu měsíční produkci.

Pistole P.08 má uzamčený závěr s krátkým zpětným pohybem hlavně. Uzamčení je provedeno soustavou pák, které se v okamžiku výstřelu nacházejí v mrtvé poloze. K odemčení závěru dochází vychýlením středního bodu kloubu nárazem do křivkové plochy na těle pistole. Kromě střenek jsou všechny díly pistole P.08 vyrobeny z oceli. Střenky mohou být dřevěné, případně plastové.

Tato pistole P.08 byla vyrobena v roce 1916 ve výše zmíněném Erfurtu. Tato pistole, stejně jako všechny z ročníku 1916 má krátké tělo III. typu s lištou na nástavnou pažbu a je osazeny starým typem záchytem závěru. Závěr je značen malou korunkou Erfurt s nejširším průměrem 8,4 mm, na závěru se vyskytuje vročení 1916 a pravý bok pouzdra závěru má již novou přejímku v podobě gotických písmen OOP. Armádní přejímací značky ještě doplňuje znak orlice na pravé straně pouzdra závěru. Pistole má měněnou hlaveň, takže na ní nenalezneme přejímací značky ani průměr vrtání. Bohužel kutilem, který hlaveň měnil došlo i k poškození závěru a to tak, že v jeho přední části jsou vidět otlaky od upnutí v přípravku na výměnu hlavně. Kutilem byla "vylepšena" i muška s hledím, které jsou upraveny na pravidelný tvar terčových miřidel. Pravá střenka této pistole P.08 Erfurt s výrobním číslem 9769c je prasklá. Pistole je osazena neoriginálním zásobníkem. Pistole je kromě hlavně a zásobníku sčíslovaná a je ještě v dobrém stavu. Pistole nemá platnou ověřovací značku CIP.

Text a kontrola Jaroslav Dubský ml.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 1351


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Erfurt
 • Model, vzor P.08
 • Ráže 9 mm Luger
 • Hmotnost 883 g
 • Délka 214 mm
 • Délka hlavně 100 mm
 • Zásobník vyjímatelný, schránkový na 8 nábojů
 • Rok výroby 1916
 • Stav 2
 • Povrch 86 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ne

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.