Pistole P.08 Mauser 9 mm Luger

Pistole P.08 Mauser 9 mm Luger

Další obrázky

Popis

Historie pistole P.08 sahá do roku 1898, kdy Georg Luger na základě Borchardtovy pistole C93 zkonstruoval legendární pistoli Parabellum. 

Její výrobu zahájila firma DWM, od roku 1910 byla vyráběna pro potřeby německé armády v Královské továrně na pušky v Erfurtu. Po první světové válce byla výrobní linka z erfurtského arzenálu předána nuceně firmě Simson & Co. V Suhlu, která pistole vyráběla až do roku 1933. Následně byla výroba pistole P.08 zavedena ve firmě Mauser, která ji vyráběla až do roku 1942. Nejvzácnější pistole P.08 vyráběla firma Krieghoff v Suhlu, která byla výhradním dodavatelem Luftwaffe. V letech 1935 – 1945 vyrobila jen okolo 12.000 pistolí P.08, což představuje Mauserovu měsíční produkci.

Pistole P.08 má uzamčený závěr s krátkým zpětným pohybem hlavně. Uzamčení je provedeno soustavou pák, které se v okamžiku výstřelu nacházejí v mrtvé poloze. K odemčení závěru dochází vychýlením středního bodu kloubu nárazem do křivkové plochy na těle pistole.

Tato pistole P.08 byla vyrobena firmou Mauser 1937. Zbraň je shodně číslována včetně střenek a zásobníku až na závěr s kloubem, který nese poslední dvojčíslí 75 namísto 65. Přejímací značka Orlice/63 kapitána Kimmera svědčí o její službě ve Wehrmachtu. Tato pistole P.08 spadá svým výrobním číslem do období, kdy bylo upuštěno od černění potíráním za studena a bylo zavedeno alkalické černění. Také bylo upuštěno od napouštění ovládacích prvků na žlutou barvu. Pouhým odmořením pojistky a pojistky hlavně lze tedy docílit přesného vzhledu zapadajícího do roku 1937. Pistole jinak prošla jemným přeleštěním a přečerněním, ovšem ve vysoké kvalitě. Hlaveň má lehce zmatnělý vývrt. Jinak je tato pistole P.08 ve výborném stavu, je nepoškozená a naprosto funkční. 

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 1246


Skladem: 0 kusů

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.