Pistole Ruger Mark II Target 22 LR

Pistole Ruger Mark II Target 22 LR

Další obrázky

Popis

Firma Sturm, Ruger & Company byla založena Wiliamem B.Rugerem a Alexandrem McCormickem Sturmem v roce 1949. 

Společnost měla původně sídlo v malém pronajatém obchodě se stroji ve městě Southport ve státě Conecticut v USA. Těsně před tím, než se Ruger se Sturmem stali společníky, vytvořil Ruger úspěšně doma ve své garáži dvě kopie japonské pistole Nambu, kterou získal od vracejícího se příslušníka Marine Corps na konci druhé světové války. Při návrhu svých prvních automatických pistolí v rážích 22 LR se Ruger inspiroval designem německých pistolí ráže 9mm Luger a amerického Coltu Woodsman. Tyto pistole nesly označení Ruger Standart.  Tyto pistole se staly tak úspěšnými, že odstartovaly vzrůst společnosti Ruger raketovou rychlostí.

V současné době firma Sturm, Ruger&Co. patří na čtvrté místo největších výrobců zbraní v USA. Produkuje pušky samonabíjecí, samočinné i jednoranové, brokovnice, revolvery i pistole.

V roce 1949 byla představena malorážková pistole Standard. Vyráběla se až do roku 1982. V roce 1951 vznikla pistole Ruger Mark I Target, která se vyráběla do roku 1982. Poté ji nahradila pistole Ruger Mark II, která se vyráběla do roku 2004, kdy ji nahradila pistole Ruger Mark III.

Pistole Ruger Mark II se vyráběla v provedení s těžkou hlavní v terčové úpravě nebo s lehkou hlavní na bázi pistole Parabellum a ve verzi 22/45 s polymerovým tělem na bázi Coltu 1911. Dále se pistole Ruger Mark II vyráběly v různých povrchových úpravách.

Tato pistole Ruger Mark II Target je v černěném provedení s těžkou hlavní na bázi pistole Parabellum v terčové úpravě. Hledí je stavitelné a muška terčová. Rukojeť kryjí anatomické dřevěné střenky. Pistole Ruger Mark II Target pracuje v režimu SA. Závěr je umístěn v pouzdře, které je od těla pistole při rozborce oddělitelné. Pouzdro závěru je pevně spojeno s hlavní a společně s dlouhou záměrnou předurčuje pistoli Ruger Mark II Target k velké přesnosti. K tomu přispívá i vysoká kvalita zpracování. Pojistka a vypouštěcí páka závěru jsou umístěny na straně levé. Pistole Ruger Mark II Target patří k nejkvalitnějším malorážkovým pistolím na světě. Svědčí o tom 3 miliony prodaných kusů. Tato pistole Ruger Mark II Target je nová, v originálním obalu včetně zámku a návodu na použití. Text a kontrola Jaroslav Dubský.

 

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 1225


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Sturm, Ruger&Company INC USA
 • Model, vzor Mark II Target
 • Ráže 22 LR
 • Hmotnost 1167 g
 • Délka 260 mm
 • Délka hlavně 140 mm
 • Zásobník vyjímatelný jednořadý na 10 nábojů
 • Rok výroby 1998
 • Stav nový
 • Povrch nový
 • Vývrt nový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, německá

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.