Pistole Walther SP 22 M2 22 LR

Pistole Walther SP 22 M2 22 LR

Další obrázky

Popis

Firma Carl Walther byla založena v roce 1886 ve městě Zella Mehlis v Německu. Prvotním zaměřením byla výroba loveckých a sportovních zbraní. 

Po roce 1908 se firma začala zabývat i výrobou samonabíjecích pistolí v rážích 6,35 mm Br. a 7,65 mm Br. V roce 1929 byla uvedením pistolí Walther PP a později PPK odstartována legendární historie této firmy díky úspěšnosti těchto zbraní. Stejně však i dále modelu P.38 vyráběného za druhé světové války třemi zbrojovkami a ve firmě Walther značeného kódem ,,ac,,.

Koncem druhé světové války byl závod v Zella Mehlis zničen Rudou armádou. Poválečná produkce firmy byla zahájena v Ulmu a v roce 1949 bylo již připraveno 1000 pistolí ke kompletaci. Pistole se však v Německu mohly vyrábět až v roce 1951. Vznikla řada slavných modelů např. sportovních LP 53, LP 2, LP 3, GSP, OSP, kapesních TP, TPH, PP, PPK, PPKL, armádních P 1, P 88 a civilních P 38 a samopalů MPL, MPK.

V roce 1993 došlo ke spojení s firmou Umarex a v roce 1998 byla navázána spolupráce s firmou Smith&Wesson za účelem distribuce zbraní Walther v USA.

V roce 1998 byla představena nová generace sportovních pistolí skupiny Walther Sportwaffen a to SP 22. Pistole Walther SP 22 tak díky svému novému designu a díky své konstrukci patří ke sportovním zbraním 21. Století. Pistole Walther SP 22 M2  má polymerové tělo, ocelový závěr a pouzdro závěru z lehké slitiny. Pracuje v režimu blowback, tedy režim SA se skrytým vnitřním kohoutem. Pistole Walther SP 22 M2 již využívá systém Two Stage Trigger. Jedná se o spoušťové ústrojí s přerušovačem se dvěma ozuby, kdy vyvíjená síla na spoušť již nepřemáhá odpor kohoutu a proto je její chod extrémně plynulý a citlivý. Spoušť je vybavena stavitelným dorazem. Hlaveň pistole Walther SP 22 M2 je v těle pistole uchycena pevně a obepíná ji závěr, který se pohybuje ve svém aluminiovém pouzdře vzad. Pistole Walther SP 22 M2 je vybavena manuální pojistkou zakomponovanou ergonomicky v polymerovém těle a pohybující se příčně. Dále je pistole Walther SP 22 M2 vybavena pojistkou zásobníkovou. V zadní části závěru pistole Walther SP 22 M2 je umístěn výstražník. Polymerové hmatníky závěru jsou umístěny na jeho bocích v přední části. Rukojeť pistole je velmi ergonomického tvaru. Tato pistole Walther SP 22 M2 je druhou verzí sportovní pistole M1 s hlavní o délce 150 cm. Tato pistole Walther SP 22 M2 je nová v originálním obalu s návodem, nářadím a náhradním zásobníkem. Text a kontrola Jaroslav Dubský.

 

8 800 Kč s DPH

nelze uplatnit DPH

Číslo zboží: 1212

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce Carl Walther GmbH Ulm SRN
 • Model, vzor SP 22 M2
 • Ráže 22 LR
 • Hmotnost 789 g
 • Délka 245 mm
 • Délka hlavně 150 mm
 • Zásobník vyjímatelný na 10 nábojů
 • Rok výroby 2008
 • Stav nový
 • Povrch nový
 • Vývrt nový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, německá

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.