Pistole Dreyse 1908 6,35 mm Br.

Pistole Dreyse 1908 6,35 mm Br.

Další obrázky

Popis

V letech 1829 -1830 vyvinul Nikolaus Dreyse svoji jehlovku a roku 1840 se stal jejich dodavatelem pro německou armádu. Zbraně vyráběl ve vlastním závodě. 

Vítězství v prusko-rakouské válce v roce 1866, přičítáno jehlovkám systému Dreyse, vyneslo rodině povýšení do šlechtického stavu. Po jeho smrti se ujal vedení firmy postupně jeho syn Franz von Dreyse a jeho vnuk Nikolaus von Dreyse. Doba se změnila a Nikolaus, toho jména druhý, přetvořil rodinný podnik v Sömmerdě na akciovou společnost s názvem Továrna na munici a zbraně, a.s., dříve von Dreyse (Munitions- und Waffenfabrik A. G., vormals von Dreyse). Nepodařilo se mu získat dostatečný kapitál a roku 1898 prodal továrnu právě založené firmě Rýnská továrna na kovové zboží a stroje a.s. (Rheinische Metallwaaren & Maschinenfabrik, A.G.) se sídlem v Düsseldorfu. Hlavní výrobní program tvořila děla a dělostřelecká munice. V rámci této společnosti se výrobou ručních zbraní i nadále zabývalo takzvané oddělení Sömmerda, v jehož čele stanul v roce 1905 Louis Schmeisser.

Schmeisser zkonstruoval pistoli na náboj 7,65 mm Browning, která dostala název Dreyse model 1907. Označení vzniklo částečně z úcty k zakladateli firmy, určitě však pro zvýšení prodejnosti zbraně. Jisté je že na jejím vývoji se žádný Dreyse nepodílel. Pistole Dresye 1907 má neuzamčený závěr a vyznačuje se sklopným pouzdrem závěru. Bicí ústrojí má přímoběžný úderník. Pistole je opatřena pojistkou, která blokuje pohyb záchytu úderníku.

Pistole Dreyse model 1907 se vyráběla také jako kapesní pistole v ráži 6,35 mm Browning pod označením 1908. Tato pistole byla z větší části založena na bázi Browningova modelu z roku 1906, ovšem bez dlaňové pojistky a s unikátním systémem demontáže jednotlivých částí zbraně. Pistole Dreyse model 1908 v ráži 6,35 mm Browning byla navržena už v roce 1908. Díky nevysvětlitelným okolnostem se na trhu objevila až v roce 1910.  Produkce těchto pistolí skončila současně s koncem první světové války, ale na pultech se objevovala ještě dlouho poté, vzhledem ke skladovým zásobám těchto zbraní. Tyto pistole jsou značeny na levé straně závěru nápisem „DREYSE“ a na střenkách mají monogram RMF (Rheinische Metallwaaren & Maschinenfabrik). Rozborka zbraně se provádí následovně: Nadzvednutím hledí a následným vytažením záměrné lišty směrem dozadu. Dále posuneme závěr směrem vzad cca o ½ palce a hlaveň vyndáme, nebo otočíme zbraň vzhůru nohama a hlaveň sama vypadne. Další postup snad netřeba popisovat.

Tato pistole Dreyse model 1908 v ráži 6,35 mm Browning je ve velmi zachovalém stavu. Černění je zachováno na 100 % povrchu. Vývrt je zmatnělý. Tato pistole Dreyse model 1907 je vhodná pro sběratele kapesních zbraní.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 1198


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Rheinische Metallwaaren&Maschinenfabrik AG Německo
 • Model, vzor Dreyse 1908
 • Ráže 6,35 mm Br
 • Hmotnost 400 g
 • Délka 115 mm
 • Délka hlavně 53 mm
 • Zásobník vyjímatelný, schránkový, jednořadý na 6 nábojů
 • Rok výroby 1908-1918
 • Stav 1
 • Povrch 100 %
 • Vývrt matný
 • Zkušební značka C.I.P. ne

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.